Партизан се борио три четвртине, па све просуо у завршници против Реала

Кошаркаши Партизана поражени су од Реала у Мадриду у мечу другог кола Евролиге - 93:86

Партизан је играо одличан меч у Мадриду, све до почетка последње четвртине.

Уводни минути четврте деонице скупо су коштали екипу Жељка Обрадовића, пошто је Реал искористио лошу игру противника и преломио меч у своју корист.

Почело је добро у Мадриду- поенима Накића, Партизан је повео са 5:0.

Реал се, наравно, врло брзо вратио, а онда до краја четвртине се играло веома борбено и пожртвовано, а расположени су били и шутери - па је резултат био 24:24.

Реал је имао помоћ Факунда Кампаца, који је добио дозволу да игра док се његова жалба на суспензију не размотри.

То је, вероватно, било и кључно за победу Реала.

Аргентинац је блистао на терену и био неухватљив. Дириговао је игром домаћих, па је Реал на полувреме отишао са три поена предности - 50:47.

Све је било отворено пред почетак последње четвртине - Реал је имао четири поена предности (68:64), а Партизан први напад у наставку.

Међутим, игра црно-белих се потпуно распала, Реал је направио серију 10:2, којом је преломио меч и на крају дошао до победе.

Мадриђане су предводили Серж Ибака са 15 поена и Џанан Муса и Ксавијер Ратан-Мајс са по 14 поена.

Ели Ндиаје, Марио Хезоња и Габријел Дек додали су по десет поена.

Кампацо је постигао осам поена уз шест скокова и чак 11 асистенција.

Карлик Џонс је био најефикаснији у Партизану са 13 поена, Вања Маринковић и Стерлинг Браун постигли су по 12, а Франк Ниликина и Тајрик Џонс по 11.

У постави Партизана није био Двејн Вашингтон, мада је бодрио саиграче у Мадриду после раскида уговора са Шарлот хорнетсима.

Реал сад има скор 1-1, док је Партизан стартовао са два пораза, оба у гостима.

У наредном колу, у уторак, Партизан дочекује Бајерн што ће црно-белима бити први меч на домаћем терену у Евролиги ове сезоне.

Реал ће у уторак у госте Басконији.

10. окт 2024 • 22:36

Крај меча - 93:86

Пад игре црно-белих у последњој четвртини донео је победу домаћину.

34' Расте предност Реала - 83:66

Потпуно се распала игра Партизана, Реал граби ка победи.

32' Реал се одлепио - 78:66

Серија 10:2, Реал се одлепио и има 12 поена предности.

Обрадовић је тражио тајм-аут.

Крај треће четвртине - 68:64

Пред почетак последње деонице, Реал има четтири поена предности, али Партизан има први напад.

27' Тројка Брауна - 59:57

Прво добра одбрана Партизана, а онда у транзицији Стерлинг Браун сам на тројци - погађа за "минус два".

23' Таварес има проблем са личним грешкама - 54:49

Четврти фаул је направио Валтер Таварес, Матео прави измену.

Полувреме - 50:47

Поново Партизан прима поене уз звук сирене, Серж Ибака је погодио.

Тајрик Џонс је постигао девет поена, Бонга и Лундберг су додали по шест, а Браун, Маринковић, Накић и Дејвис по пет.

Серж Ибака је најефикаснији са 11 поена, а Хезоња је додао осам.

14' Партизан узвраћа ударац - 35:34

Закуцавање Лундберга у контри, сада Ћус Матео тражи тајм-аут.

12' Реал додаје гас - 33:26

Домаћи су у серији 12:2, Обрадовић је затражио тајм-аут.

Крај прве четвртине - 24:24

Добро је почео Партизан меч у Мадриду, али је Реал у завршници дошао до изједначења.

Црно-беле служи шут са дистанце - погодили су шест тројки, и то шесторица различитих играча: Накић, Дејвис, Ниликина, Бонга, Маринковић и Браун.

6' Сада серија црно-белих - 8:12

Ифе Лундберг постиже поене, Партизан има четири поена предности.

4' Прво вођство Реала - 8:7

Серија домаћих 5:0, Ндиаје погађа за прво вођство на мечу.

2' Одлична рола Накића на почетку - 0:5

Накић је тројком отворио дуел у Мадриду, потом дошао до офанзивног скока - изнудио фаул и погодио оба бацања.

1' Почео је меч

Први напад има Партизан.

Петорке:

Реал: Фелиз, Хезоња, Муса, Ндиаје, Таварес.

Партизан: Лундберг, Дејвис, Накић, Браун, Бонга.

Обрадовић: Свесни смо квалитета Реала

"Знамо колико је то добар тим, спремали смо се да одиграмо најбољу могућу утакмицу, свесни смо њихових квалитета, али и наших, одрадили смо три добра тренинга као припрему за ту утакмицу. Да пробамо да играмо као последњу утакмицу, чак и ову у Виторији, тамо нам је недостајало концентрације до краја меча", рекао је тренер Партизана Жељко Обрадовић уочи меча у Мадриду.

И Реал тражи прву победу

Реал је у првом колу изгубио у Минхену, па и "краљевићи" желе победу, како не би отворили такмичење са два пораза.

Други меч - друго гостовање у Шпанији

Екипа Партизана поражена је у првом колу од Басконије, упркос доброј игри у већем делу меча.

Тим Жељка Обрадовића и у другом мечу у елитном такмичењу игра у гостима, а противник је велики Реал Мадрид.