Комшијски дерби припао Фенеру - Гудурић осам поена, Марјановић без минута

Кошаркаши Фенербахчеа победили су као гости Ефес резултатом 83:78
Комшијски дерби припао Фенеру - Гудурић осам поена, Марјановић без минутаGetty © Agit Erdi Ulukaya/Anadolu

У победничкој екипи Бонзи Колсон је постигао 16 поена, Вејд Болдвин 15, Артурс Жагарс и Најџел Хејс-Дејвис по 11, а Кем Бирч десет.

Српски репрезентативац Марко Гудурић убацио је осам поена, уз шест скокова и три асистенције, док Бобан Марјановић није улазио у игру.

Дан Отуру је предводио Ефес са 21 поеном, Елајџа Брајант је додао 15, а 11 Родриг Бобуа.

Гости су на почетку друге деонице стекли двоцифрену предност, а на полувремену су водили 46:37.

У 29. минуту су због међусобног кошкања на терену искључени Елајџа Брајант и Тарик Биберовић.

Деловало је да је меч преломљен кад је у 33. минуту Фенербахче стекао плус 14 - 70:56, али је два минута пре краја Ефес изједначио на 74:74.

Гости су у завршници ипак успели да се одлепе и стигну до друге победе на старту сезоне.

У наредном колу, Фенербахче у уторак дочекује Црвену звезду, док ће Ефес истог дана у госте Макабију у Београд.