Србин водио Грке до историјског тријумфа у Лондону

Фудбалери Грчке победили су Енглеску са 2:1 у мечу трећег кола групе Б2 Лиге нација
Србин водио Грке до историјског тријумфа у ЛондонуGetty © Bradley Collyer/PA Images

Грчка је први пут у историји победила Енглеску у гостима, а до невероватног успеха водио је селектор Иван Јовановић.

Грчкој су на лондонском "Вембилију" поништена три гола, али су гости ипак успели да победе фаворизоване Енглезе.

У првом полувремену је Константинос Мавропанос сместио лопту у мрежу, али је поништен гол због офсајда.

Почетком другог дела игре, Грци су дошли до предности.

Вангелис Павлидис је савладао Џордана Пикфорда, а потом му је у 60. минуту поништен гол - због офсајда.

Чинило се да је све готово у 83. минуту, када је Павлидис поново затресао мрежу.

Али, јавили су се из ВАР собе, снимак је прегледан, па је и овај гол поништен због офсајда.

Домаћу публику је раздрмао Џуд Белингем, када је донео изједначење у 87. минуту, па су се скоро сви на "Вемблију" понадали да ће Енглеска до преокрета.

Ипак, Павлидис се побринуо за "хладан туш" - сада није било офсајда, Грчка је у четвртом минуту надоконаде дошла до историјског тријумфа у Лондону.

У другом мечу исте групе Ирска је после преокрета као гост савладала Финску резултатом 2:1.

На табели Грчка има девет бодова, Енглеска шест, Ирска три, док је Финска на нули.

Првопласирана селекција ће директно у Лигу нација А, док другопласирана иде у бараж за пламан у виши ранг.

У наредном колу, у недељу, Грчка дочекује Ирску, док Енглеска гостује Финској.