Бразил преокретом до победе у Чилеу, ветеран спречио тријумф Аргентине

Фудбалери Бразила савладали су као гости селекцију Чилеа 2:1, док је Аргентина ремизирала у Венецуели 1:1, у утакмицама континенталних квалификација за наредни Мундијал

Бразил је у Сантјагу уписао четврту победу у квалификацијама и пришао горњем делу табеле, а тријумф "кариокама" донели су фудбалери Ботафога.

Чиле је повео голом искусно Едуарда Варгаса, али су гости стигли до преокрета погоцима Игора да Круза, у финишу првог дела, као и Луиса Енрикеа у 89. минуту.

Бразил је тренутно четврти на табели квалификација са 13 освојених бодова, Чиле је претпоследњи са само пет.

Лионел Меси поново је понео капитенску траку Аргентине, а меч у Матурину каснио је пола сата због натопљеног терена.

"Гаучоси" су повели већ у 13. минуту, када је Отаменди искористио лошу реакцију голмана Рома, али је Венецуала до бода стигла голом искусног Соломона Рондона у 65. минуту.

Шампион света је први на табели јужноамеричких квалификација са 19 бодова, Венецуела је седма са 11.

Боливија је минималним резултатом савладала Колумбију, док су Еквадор и Парагвај играли без голова.