Партизан одбраном до новог тријумфа на Јадрану, у "Морачи" дебитовао Бошњаковић

Кошаркаши Партизана уписали су и четврту победу у АБА лиги, пошто су у Подгорици савладали екипу Студентског центра

Екипа Жељка Обрадовића је пре мање од два дана играла меч у Мадриду, али то није сметало црно-белима да још једном покажу супериорност у регионалном такмичењу.

Партизан је током свих 40 минута игре у Подгорици имао предност на својој страни, често и двоцифрену, али се упорна екипа Студенстског центра није предавала.

После добијене прве деонице 23:17, црно-бели су у другом периоду стигли до двоцифрене предности, а на половини утакмице вођство је износило 46:35.

Домаћин је упсео у трећем периоду да исече игру и приближи се на шест поена минуса (56:50), али Партизан у последњих 10 минута додаје гас и долази до убедљивог тријумфа.

Нарочито су чврсто и организовано црно-бели деловали у одбрани и у последњих 10 минута дозволили противнику само 10 поена.

Карлик Џонс је одиграо одличан меч са 19 поена, 13 је додао Лундберг, а 10 Дејвис.

У екипи Студентског центра најбољи је био Хаџибеговић са 13 поена, док су Нил и Богавац постигли по 10.

У црно-белој екипи дебитовао је и Митар Бошњаковић, а његова тројка била је и последњи кош на утакмици - 80:60.

Екипу Партизана сада очекује дупло коло Евролиге и утакмице са Бајерном и Макабијем.