Утакмица са много хероја - Србија (коначно) победила Швајцарску

Фудбалери Србије одиграли су један од најбољих мечева у последњих неколико година и у Лесковцу савладали традиционално "непобедиву" Швајцарску - 2:0

Одвано фудбалска селекција Србије није изгледала као на утакмици против Швајцарске у Лесковцу - "орлови" су били дисциплиновани, борбени, у атацима врло конкретни, али пре свега енергетски изнад ривала.

Одлично су изгледали Пиксијеви изабраници током свих 90 минута утакмице против "традиционално неугодне" Швајцарске, на крају дошли до заслуженог тријумфа.

Гости су у већем делу утакмице имали теренску иницијативу, али Србија је имала план, игру и енергију да прети Кобелу из различитог оружја.

Истина, до првог гола "орлови" су стигли помало срећно, пошто је Нико Елведи у последњим тренуцима првог полувремена неспретно реаговао и спровео лопту у мрежу свог тима.

Драган Стојковић Пикси је од старта другог дела заиграо са два шпица и умало да му се улазак Луке Јовића одмах исплати, али нападач Милана није био наксимално концентрисан у дуелу са голманом Кобелом.

Уследио је период фантастичне игре српског тима - Страхиња Павловић је изгледао као Паоло Малдини на терену, Вељко Бирманчевић пожртвованошћу подизао публику на ноге, а Александар Митровић у маниру "старог вука" знао када да задржи лопту, а када да покрене контру.

И управо је капитен репрезентације Србије поставио коначан резултат - Митровић је постигао један од лепших голова у каријери и још једном доказао да може још много да допринесе игри националног тима.

Могли су гости да смање резултат у 72. минуту, када је Недељковић оборио Ндојеа, али је чудесни Предраг Рајковић одбранио ударац Бриса Емболоа.

"Орлови" су до краја меча искусно сачували резултат, а прилику да покаже део раскошног талента добио је и Андрија Максимовић - најмлађи дебитант у историји националног тима (17 година и 129 дана).

Србија је дошла до четвртог бода у А4 Лиги нација, Швајцарска је после три кола без бода.

У другом мечу наше групе, Шпанија је минималним резултатом савладала Данску.

Наредни меч "орлови" играју већ за три дана, када ће у Кордоби бити гости код селекције Шпаније - шампиона Европе.

• 12. окт 2024 • 22:39

22:39

Крај, велика победа Србије!

Завршен је меч - Србија је победила Швајцарску 2:0 и уписала први тријумф у А Лиги нација.

• 22:34

90+ - Играће се још пет минута

Судија Соца продужио је меч за пет минута.

• 22:31

88' - Овације за Бирманчевића

Уместо вечерас сјајног Вељка Бирманчевића у игру улази Никола Чумић.

• 22:17

73' - Деби за Андрију Максимовића

Селектор Стојковић прави још две измене - уместо Александра Митровића и Косте Недељковића у игру улазе Јан-Карло Симић и Андрија Максимовић.

"Звездин Меси" дебитује за сениорски тим Србије са само 17 година.

• 22:16

72' - Рајковић брани пенал!

Шутирао је Емболо са 1 1метара, али га је Рајковић "прочитао" и сјајно одбранио ударац нападача Монака.

• 22:14

71' - Пенал за Швајцарску!

Недељковић је био неопрезан и у свом казненом простору са леђа срушио Ндојеа - судија Соца показује на белу тачку.

• 22:05

61' - ГОООООЛ!!! Какав гол Митровића!!! - 2:0!

Мајсторија капитена - Митровић је добио лопту у простор, прошао по левој страни, обишао Аканђија и правом лепотицом сместио лопту у мрежу Кобела!

Србија има два гола предности против Швајцарске!

• 22:01

57' - Соло акција Павловића за аплаузе са трибина

Покушао је Страхиња Павловић сам да заврши акцију коју је почео "сукњом", наставио "бициклицом", а окончао непрецизним ударцем.

Громогласни аплаузи са трибина стадиона "Дубочица".

• 21:58

54' - Поништен гол Швајцарске!

Емболо је убацио лопту у гол Србије, али је подигнута заставица због офсајд позиције.

ВАР је потврдио одлуку - нема гола за госте.

• 21:57

53' - Лукић повређен, Здјелар у игри

Уместо Саше Лукића, који је озбиљније повредио раме, на терену је везиста ЦСКА Саша Здјелар.