Звезда прегазила Игокеу, црвено-бели улазе у серију победа

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали Игокеу 91:68, у утакмици четвртог кола АБА лиге

После два пораза у три уводна меча регионалног такмичења, Звезда је против Игокее одиграла најбољи меч ове сезоне и дошла до лагане победе.

Гости из Александровца само су у првој деоници пружили достојан отпор шампиона, а већ на поливини друге четвртине екипа Јаниса Сферопулоса имала је двоцифрену предност.

На полувреме је Звезда отишла са вођством од 49:34, а у наставку меча разлика је ишла до максималних +29.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Даум са 18 и Кенан са 14 поена, док су се код гостију истакли Марић и Симанић са по 12 поена.

Звезда сада има половичан скор на Јадрану 2-2, али је у Евролиги стартовала са две победе.

Управо у елити црвено-беле очекују два искушења нардне седмице - гостовање код Фенербахчеа, па дуел са Барселоном у Београду.

Црвена звезда ће у наредном, петом колу регионалне лиге гостовати екипи Будућности, док ће Игокеа дочекати Цедевита Олимпију.