Црно-бели одахнули, Бајерн пао у "Арени" за прву победу у Евролиги

Кошаркаши Партизана победили су Бајерн са 86:78 у мечу трећег кола Евролиге

Жељку Обрадовићу и навијачима Партизана је "пао камен са срца" – Партизан је уписао прву евролигашку победу у новој сезони.

После два тешка гостовања у Шпанији, на ред је дошла и утакмицама пред својим навијачима.

Ношени ватреном подршком крцате "Арене" и сјајном атмосфером са трибина, кошаркаши Партизана су победили Бајерн и дошли до првог тријумфа у евролигашкој сезони.

Баварци су се држали само на старту меча, а онда је серијом Партизан дошао до 19:11, па онда и 24:15 на крају четвртине.

Партизан је наставио у истом ритму и у другој четвртини, па је на полувреме отишао са убедљивих 49:32.

Међутим, на почетку другог полувремена, Бајерн је агресивном игром искористио опуштање противника, па се вратио у меч.

Не потпуно, пошто је дошао на "минус осам", пре него што је Партизан поново убацио у шесту брзину и стигао до 71:52 пред почетак последње четвртине.

Није могло без драме у завршници, пошто је Партизан потпуно стао у нападу, чиме је пружио прилику Бајерну да се поново врати у меч.

Гости су поклон искористили и спустили на само шест разлике на три минута до краја.

Поенима Лундберга, уз додатно бацање, Партизан је коначно преломио на минут и по до краја.

Стерлинг Браун је предводио црно-беле са 22 поена, Карлик Џонс је додао 14, а по 13 су убацили Ниликина, Бонга и Тајрик Џонс.

Андреас Обст је са 15 био најефикаснији у редовима Бајерна.

Црно-бели ће у четвртом колу Евролиге, у четвртак гостовати (у Београду) Макабију из Тел Авива.

15. окт 2024 • 22:44

Крај меча - 86:78

Партизан је дошао до победе.

35' Поново се приближио Бајерн - 74:65

Бајерн је поново успео да се приближи, Партизан има девет поена предности.

Крај треће четвртине - 71:52

Опустили су се црно-бели на почетку треће деонице, али су јако завршили овај део игре и поново дошли до огромне предности.

26' Тројка Ниликине - 62:48

Ниликина погађа важну тројку.

24' Бајерн се приближио - 54:44

Партизан и даље има двоцифрену предност, али је Бајерн успео да се приближи.

Полувреме - 49:32

Партизан сјајан у прве две четвртине, убедљива предност на полувремену.

Стерлинг Браун је са 16 поена најефикаснији, Карлик Џонс је додао десет.

Андреаст Обст је са 12 најбољи у екипи Бајерна.

15' Тројка Брауна - 35:20

Стерлинг Браун погађа за три поена, Партизан је на "плус 15".

Крај прве четвртине - 24:15

Партизан одличан у првој четвртини, девет поена предности после десет минута игре.

7' Серија Партизана 19:11

Тројка Бонге, Партизан има осам поена предности.

5' Велика борба на старту - 11:11

На половини прве четвртине, резултат је изједначен.

1' Почео је меч

Почео је меч у Београду.

Овације за Лучића

Арена је поздравила некадашњег капитена Партизана, Владимира Лучића.

Ниликина: Коначно играмо код куће

Френк Ниликина једва чека да почне први евролигашки меч пред београдском публиком.

"Велика утакмица за нас, коначно играмо код куће. Очекујемо тешку утакмицу против тешког противника који долази да победи. Знамо колико нам предности доноси домаћи терен, са навијачима иза нас. Сада ћемо имати неколико утакмица, што је изузетно важно. Узбуђени смо што смо овде код куће. Биће забавно", рекао је Ниликина.

Партизан два пораза, Бајерн 1-1

Црно-бели су у прва два кола најквалитетнијег европског клупског такмичења поражени у гостима код Басконије (82:88) и Реал Мадрида (86:93).

Баварци су у првом колу надиграли Реал (97:89), а потом су поражени у Атини од браниоца титуле Панатинаикоса (79:94).

Обрадовић: Очекује нас захтевна утакмица

Тренер црно-белих, Жељко Обрадовић, хвалио је противника, али и позвао навијаче да помогну његовом тиму да дође до победе.

"Прва утакмица у Београду, волео бих да навијачи схвате да играмо против тима који нам је приредио изузетно гостопримство. Да навијају за нас, да нас бодре и да покажу поштовање према првом противнику у Арени ове године."