Партизан преломио отпор Макабија, нова победа црно-белих

Кошаркаши Партизана савладали су у Београду екипу Макабија са 91:79 у мечу четвртог кола Евролиге

Тим Жељка Обрадовића славио је у једној веома неизвесној, динамичној и у неку руку чудној утакмици.

Партизан је био номинални гост у Београду, али је успео да се боље снађе на терену који добро познаје.

Макаби је боље отворио меч у дворани "Александар Николић" и Израелци су релативно брзо и лако стекли осетну предност - 21:12.

Ипак, оно што је била одлика Партизана читавог меча, јесте то да се црно-бели ни у једном тренутку нису предавали и опуштали.

Српски тим је пронашао ритам и успео да направи преокрет, те поенима у финишу прве деонице стекне вођство.

Утисак је да кад год би једна екипа била у налету и серији, друга би имала спреман одговор.

Тако је Макаби одиграо боље у другој четвртини и на полувреме отишао са четири поена предности – 46:42.

Мини-серијом 9:3, црно-бели су поново преузели вођство и „конце“ утакмице.

Нови налет Макабија донео им је повратак и преокрет, али је минијатура Карлика Џоунса и Брендона Дејвиса донела српском тиму три поена у последњим моментима и предност од 66:64 пред последњу четвртину.

У завршних 10 минута, Партизан је био екипа која је била енергичнија, али и смиренија и сконцентрисанија.

Тројка Ниликине на три минута до краја, донела је црно-белима предност од 80:73, од чега се Макаби није опоравио.

Сусрет су обележили преокрети и смене вођства на семафору, али у последњој четвртини тога није било.

Браун је са 20 поена предводио стрелце српског тима, 14 је убацио Бонга, а 12 Ниликина.

У редовима израелског тима истакли су се Рендолф са 19 и Риверо са 15 поена.

Партизан после два уводна пораза, бележи две везане победе у Евролиги.

Макаби такође након четири утакмице има половичан учинак.

• 17. окт 2024 • 22:02

22:02

Крај меча: Партизан је савладао Макаби!

Црно-бели су славили са 91:79 и тако стигли до новог тријумфа у Евролиги.

• 21:58

37' - Ниликина погађа тројку, Партизан има осетну предност

Остао је сам Француз у "ћошку" и одмах је казнио ривала тројком. Партизан стиче великих 80:73, на три минута до краја сусрета.

• 21:42

32' - Партизан у налету, води 71:66

Разлетели су се изабраници Жељка Обрадовића по паркету дворане "Александар Николић". Партизан стиже до пет поена предности и има моментум меча на својој страни.

• 21:33

Крај треће четвртине: Макаби - Партизан 64:66

Поенима Брендона Дејвиса у последњим секундама треће четвртине, Партизан стиже до новог преокрета и вођства.

Црно-бели у последњу деоницу улазе са два поена предности - 66:64.

• 21:17

25' - Партизан поново води

Одлична игра српског тима у трећој четвртини. Партизан у овој деоници води 9:3 и тако стиже до предности 51:49.

• 21:11

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 20:55

Полувреме: Макаби - Партизан 46:42

Завршено је прво полувреме, након којег Макаби има четири поена предности, захваљујући добром финишу друге четвртине.

• 20:51

16' - Резултатска "клацкалица"

Кад год би једна екиап заиграла нешто боље, ова друга би имала спремна одговор. Резултат на половини друге четвртине је 42:38 у корист Партизана.

• 20:30

Крај прве четвртине: Макаби - Партизан 27:28

После 10 минута кошарке, Партизан има минималну предност. Израелци су имали девет поена разлике, али је српски тим направио преокрет.

• 20:26

9' - Партизан води!

Тројком Лундберга, црно-бели крунишу одличних неколико минута кошарке. Партизан је потпуно преокренуо, па сада води 26:25.