Жалгирис ушао у историју - други највећи преокрет откако постоји Евролига

Кошаркаши Жалгириса направили су други највећи преокрет у историји Евролиге пошто су као гости победили Олимпију резултатом 85:82 иако је домаћин почетком треће деонице имао "плус 27" - 64:37

Жалгирис се није предао ни на "минус 27", а у последњих десет минута ушао је са минус 18 (48:66).

Топио је гост предност домаћина, а потпуни преокрет литвански клуб направио је у последњем минуту, кад је прво повео 83:81, а затим и привео меч крају, за трећу победу на старту сезоне, а другу везану у гостима у два дана против италијанских клубова.

У победничком тиму најефикаснији је био Довидас Гедраитис са 21 поеном, а пратио га је Силвен Франсиско са 17.

Бивши кошаркаш Партизана Ален Смаилагић је за мало мање од 17 минута дао седам поена и имао три скока.

У пораженом тиму, истакао се Никола Миротић са 17 поена, Зек Ледеј је дао 13, Леандро Болмаро 12, а Ненад Димитријевић 11.

Највећи преокрет у историји Евролиге направио је пољски Проком, који је против италијанске Сијене као гост губио 28 разлике (18:46) и на крају победио 95:88.