Звезда спремна за Монако, "петарда" у мрежи Радничког

Фудбалери Црвене звезде убедљиво су са 5:1 савладали екипу Радничког из Ниша у мечу 12. кола Суперлиге Србије

Расположени су били изабраници Владана Милојевића пред утакмицу са Монаком у оквиру трећег кола Лиге шампиона.

Доминантна и убедљива победа остварена је против Радниког из Ниша, који је Београд напустио са пет голова у мрежи.

Прво полувреме обележио је Лука Илић, који је остварио "хет-трик".

Већ у четвртом минуту је начео ривала, на 2:0 је повисио у 33, а трећи погодак је постигао у 42. минуту.

Питање победника је већ било решено после првих 45 минута, али је Звезда у наставку успела да постигне још два гола

Оба су дело Александра Катаија, који је у игру ушао у 56. минуту, а већ два минута касније је био стрелац гола за 4:0.

Познато је да Катаи воли да игра против Радничког, а то је потврдио новим голом, овога пута у 60. минуту.

До краја меча играло се у слабијем ритму, па је виђен још један погодак и то у мрежи домаћина.

Раднички је стигао до "почасног" гола, који је постигао Ивеља у 89. минуту за коначних 5:1.

Звезда је потврдила прву позицију на табели и сада има 31 бод, што је осам више од другопласираног ОФК Београда.

Раднички из Ниша је остао на 17 бодова и шестом месту на табели Суперлиге Србије.

Звезда у наредном колу домаћег првенства игра против суботичког Спартака 26. октобра, док ће Раднички истог дана дочекати Младост.