Најбољи тенисер свих времена био је гост најбољег клуба у Саудијској Арабији
И Нејмар се поклонио највећем – Новак гледао победу Сергеја и Митра, бразилска звезда одушевљена© Instagram screenshot/alhilal

Новак Ђоковић донео је срећу Ел Хилалу, актуелном саудијском шампиону, пошто је био специјални гост на трибинама у Ријаду.

Ђоковић тренутно борави у Саудијској Арабији где учествује на егзибиционом турниру "Слем шест краљева".

Ел Хилал је савладао Ел Феиху са убедљивих 3:0 и задржао максималан учинак после седам кола националног шампионата.

Голове за шампиона Саудијске Арабије постигли су Маркос Леонардо у петом минуту, Салем Ел Давсари у 65. и Мохамед Ел Кахтани у 81. минуту.

Новак је имао емотиван сусрет са српским репрезентативцима Александром Митровићем и Сергејом Милинковић-Савићем, који су одиграли цео меч за "плаве".

Ђоковић се пре утакмице поздравио са Митровићем и Милинковић-Савићем од којих је добио дрес Ел Хилала са бројем 24, што асоцира на број освојених гренд слемова српског тенисера.

Такође, њему се поклонила и највећа звезда саудијског клуба – Бразилац Нејмар.

Нејмар је велики љубитељ тениса, био је и на трибинама да бодри Ђоковића и Карлоса Алкараза, а Србину је поклонио свој дрес са потписом.

"Легенде спорта", стоји уз фотографију Ђоковића и Нејмара.

Ел Хилал је први на табели саудијског првенства са 21 бодом, док је Ел Феиха је на 15. месту са пет.

Шампион Саудијске Арабије ће у следећем колу дочекати Ел Тавон, док Ђоковића очекује дуел против највећег ривала Рафаела Надала.