Јовић одличном партијом поручио Сполстри: Рачунај на мене у новој НБА сезони

Српски репрезентативац одиграо најбољи меч од почетка припрема и показао да тренер Ерик Сполстра може да рачуна на њега у новој сезони
Јовић одличном партијом поручио Сполстри: Рачунај на мене у новој НБА сезониGetty © Justin Ford / Contributor

Никола Јовић убацио је 11 поена уз четири асистенције у победи Мајамија над Мемфисом резултатом 114:109 у последњем предсезонском мечу.

Мајами је имао чак седморицу двоцифрених кошаркаша, па не чуди што су стигли до тријумфа против "гризлија".

Мемфису није помогло ни што је имао расположеног Шпанца Алдаму са 19 поена, колико је убацио и Бејн, док је Џа Морант стао на 17.

Мајами је уводну деоницу решио у своју корист резултатом 28:24, да би у изузетно ефикасној другој четвртини (38:32), Мемфис стигао до преокрета.

Решили су Гризлиси и трећи кварта у своју корист – 29:25, али им то није било довољно да до краја избегну пораз резултатом 114:109.

Јовић је на паркету провео 14 минута и осим двоцифреног броја поена и четири асистенције имао је и једну ухваћену лопту.

Могао би талентовани српски репрезентативац да буде битан играч са клупе Мајамија у сезони која је "иза ћошка", ту нема дилеме.

У ноћи између петка и суботе одиграно је још шест мечева, а невероватан резултат био је у дуелу Голден Стејта и Лос Анђелес лејкерса, где су гости доживели хорор, изгубивши са чак 58 поена разлике – 132:74.