Арсенал пао у Борнмуту, Салиба "црвенео"

Фудбалери Арсенала поражени су на гостовању у Борнмуту са 2:0 у мечу осмог кола Премијер лиге
Арсенал пао у Борнмуту, Салиба "црвенео"Getty © Robin Jones - AFC Bournemouth

Ушао је Арсенал у меч као изразити фаворит и предентент за прво место на табели енглеског шампионата.

Ипак, Борнмут је изненадио вицешампиона и послао га назад за Лондон без освојених бодова.

Кључни догађај меча одвио се у 30. минуту сусрета, када је Салиба добио црвени картон и оставио "тобџије" са десеторицом на терену.

Резултат се дуго није мењао, али је у последњих 20-ак минута, домаћин постигао два гола.

Играо се 70. минут када је Клајверт асистирао Кристију, а овај погодио за 1:0.

Девет минута касније, син легендарног нападача је и сам био стрелац, овога пута са беле тачке и тако је поставио коначних 2:0.

После осам одиграних утакмица, Арсенал је остао на 17 бодова и трећем месту на табели.

Борнмут је стигао до великог тријумфа, трећег у сезони и домогао се 10. места.

Тим који са клупе предводи тренер Ираола, уписао је 11. бод.