Тадић не може сам - гол и асистенција, а Фенербахче није победио

Фудбалери Самсунспора и Фенербахчеа одиграли су нерешено 2:2, у деветом колу турског првенства
Тадић не може сам - гол и асистенција, а Фенербахче није победиоGetty © BSR Agency / Contributor

Била је ово феноменална утакмица за Душана Тадића, бившег репрезентативца Србије и рекордера по броју наступа за национални тим.

Фенербахче је повео у 24. минуту управо његовим голом, али је домаћи тим је изједначио поготком Карла Холсеа у 48.

Тадић је у 62. минуту упутио асистенцију за Алана Сен Максимана који је постигао други гол за клуб из Истанбула. Међутим, Самсунсунспор је до бода дошао голом Сонера Ајдогдуа у 88. минуту.

Српски фудбалер је ове сезоне у турском првенству забележио пет голова и три асистенције на осам утакмица.

Фенербахче је четврти на табели турског првенства са 17 бодова, док је Самсунспор на трећој позицији са 19.

Клуб из Истанбула у наредном колу дочекује Бодрумспор, док ће се Самсунспор састати са Касимпашом.