Срби поново носе шампиона Саудијске Арабије, Ел Хилал слави повратак Нејмара

Фудбалери Eл Хилала победили су у Абу Дабију Eл Аин резултатом 5:4, у трећем колу Западне групе Азијске лиге шампиона
Срби поново носе шампиона Саудијске Арабије, Ел Хилал слави повратак НејмараGetty © Francois Nel

Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић је забележио гол и асистенцију за Eл Хилал, док је капитен репрезентације Србије Александар Митровић такође био међу асистентима.

Голове за саудијски клуб постигли су Ренан Лоди у 26, Милинковић-Савић у 45+2, Салем Ел Давсари у 45+5, 65. и 75. минуту.

Стрелци за Ел Аин били су Софијан Рахими у 39, 67. и 90+6. минуту и Матео Санабрија у 63.

Гости су од 82. минута играли са 10 фудбалера, пошто је Али ел Булаихи добио црвени картон, али су успели да сачувају тријумф.

Навијачи Ел Хилала имали су још један велики разлог за задовољство – коначно је заиграо Бразилац Нејмар.

Нејмар је одиграо прву утакмицу после годину дана, његов претходни наступ био је 18. октобра прошле године за Бразил против Уругваја, када је доживео тешку повреду и пуцање предњег укрштеног лигамента.

Ел Хилал је први на табели Западне групе Азијске лиге шампиона са девет бодова, док је Ел Аин на 11. месту са једним освојеним бодом.

Шампион Саудијске Арабије у наредном колу дочекује Естеглал, док ће се Ел Аин састати са Ел Насром.