Партизан расположен, "парни ваљак" прегазио Задар

Кошаркаши Партизана убедљиво су на свом паркету савладали екипу Задра са 114:77 у мечу 13. кола АБА Лиге

Тим Жељка Обрадовића апсолутно је оправдао статус фаворита против хрватске екипе, коју су савладали више него убедљиво.

Веома расположено, поготово нападачки, Партизан је изгледао од судијског подбацивања и првих минута.

Након уводних 10 минута кошарке, српски тим водио је са 34:25.

Како је време одмицало, Партизан је појачавао темпо и повећавао предност, која је на крају износила чак 37 поена у корист црно-белих.

Тренер Обрадовић одлично је расподелио минуте и улоге својим играчима, а најефикаснији су били Вукчевић са 25, Аврамовић са 16, Копривица са 14 и Смаилагић и Папапетру са по 13 постигнутих поена.

У редовима гостујуће екипе истакли су се Божић са 19, Јордано са 13 и Дрежњак и Рамљак са по 11 поена.

Партизан је стигао до 11. победе у 13 мечева, док је Задар на скору од седам тријумфа и шест пораза.