Меч сезоне у АБА Лиги - ФМП савладао Морнар у Бару

Кошаркаши ФМП-а савладали су у Бару екипу Морнара са 113:102 у мечу 13. кола АБА Лиге
Меч сезоне у АБА Лиги - ФМП савладао Морнар у Бару© ABA liga/Mornar Barsko zlato/Mediapro

Спектакуларан меч одигран је у дворани "Тополица" у Бару, вероватно и најбољи у досадашњем току првенства регионалне кошаркашке лиге.

Чак 215 постигнутих поена, прегршт атрактивних потеза, неизвесности и промена резултата и вођства, учинили су овај меч посебним.

Домаћин је након првих 10 минута водио 24:18, али је ФМП успео да смањи заостатак до полувремена на два поена.

Потпуни егал гледао се читавом трећом четвртином, да би гости из Железника у последњој деоници успели да преузму контролу меча и дођу до победе.

Јунак утакмице био је Трент Фрејзер који је убацио чак 45 поена.

У победничком тиму истакли су се још Бо Бич који је додао 17 и Никола Јанковић који је меч завршио са 13 поена.

Код Морнара, Дерон Расел је постигао 32, Немања Врањеш 16, Владимир Михаиловић 14, а Антонио Вранковић 13 поена.

ФМП је дошао до десете победе у 13 одиграних мечева у досадашњем делу такмичења, док је Морнар остао на четири тријумфа, а уписао је већ девети пораз