Звезда се понадала, али је Таварес спустио рампу – Реал славио у Београду

Звезда имала снаге само за пола четвртине, успела и да забрине "краљевиће", али је Еди Таварес ипак био превелики залогај за црвено-беле

Кошаркаши Црвене звезде доживели су пораз од Реал Мадрида резултатом 79:59 у 18. колу Евролиге.

Изабраници Душка Ивановића нису успели да направе изненађење највише захвљујући невероватном Едију Таваресу, иако су у трећој четвртини направили преокрет и озбиљно забринули десетоструког шампиона Европе.

Звезда сада има по девет победа и пораза и налази се на 10. позицији на табели, док је Реал сада први са скором 12-6.

Српски и регионални шампион није добро кренуо против Реала и одмах се нашао у заостатку. Еди Таварес је доминирао под обручима, постигао првих пет од осам поена гостију и почела је да расте предност гостију.

Немања Недовић једини је био расположен у редовима црвено-белих и колико-толико одржавао свој тим, али је "краљевски клуб" већ почетком другог дела имао (до тада) максималних +14.

Срећом, тада је Ивановић у игру убацио Огњена Кузмића, што је довело до тога да се разигра други Звездин центар – Филип Петрушев. Недовић је наставио да погађа (убацио четири тројке из исто толико покушаја) и истопио заостатак.

На одмор се отишло резултатом 34:38, да би Звезда великом серијом отворила трећи квартал. Све је функционисало у тим тренуцима, Стефан Марковић је све радио на терену, а шпански играчи се потпуно изгубили.

Српски тим је преокренуо, на трибинама је "горело" и чинило се да Звезда може да издржи. Међутим, дозволили су Таваресу да се поново "упали" у финишу тог периода и то се одмах осетило на семафору.

Џанан Муса је резултатски вратио своју екипу у игру, а корпулентни центар серијом офанзивних скокова и поена одвео Реал на +10.

Звезда је тада остала без горива, Мадриђани се нису заустављали и у последњој четвртини дошли до убедљивог тријумфа.

Споменути Таварес је био убедљиво прва фигура меча, завршио га је са 17 поена (7/8 из игре, 3/4 слободна бацања) и 12 скокова, од којих је чак седам било у фази напада, уз три асистенције и четири блокаде. Најефикаснији је био Муса са 19 поена, док је 12 додао Корнелије.

У редовима Звезде најбољи је био Недовић са 18 поена, једним више од Петрушева.

Звезда у следећем колу, већ за два дана дочекује Монако, док Реал гостује код Албе у Берлину.

10. јан 2023 • 20:48

40' Крај утакмице, Звезда изгубила од Реала 79:59!

Еди Таварес је био превелики залогај за црвено-беле, носио је Реал до победе резултатом 79:59.

36' Таварес, Таварес, Таварес...

Нико му ништа не може. Нови офанзивни скок, нови фаул и Реал лагано корача ка тријумфу.

34' Звезда остала без горива

Сада ништа више не функционише у игри српског и регионалног шампиона. Реал не спушта ногу са папучице гаса и има убедљиво вођство. Резултат је 51:66.

32' Родригез поенима отвара последњу деоницу

И даље је у игри Таварес и комплетан фокус је на њему. То користи Ћаћо Родригез и поенима отвара последњу деоницу.

Крај треће четвртине: Црвена звезда – Реал Мадрид 51:57

Еди Таварес се поново "упалио" и почео да доминира у рекету. Све је ишло преко њега, а Звезда није имала никаквих решења. Срљали су српски играчи и дозволили да се нађу у великом минусу за само два минута (51:57).

28' Велика борба у хали "Александар Николић"

Пробудио се Таварес након неколико жутих минута, али на другој страни фантастично игра Филип Петрушев. Центар Звезде је истрчао контру и лагано положио, има 17 поена, а утакмица је у потпуном егалу – 49:49.

26' Муса успорио серију црвено-белих

Трибине експлодирају када год играчи Звезде поентирају, а у трећој четвртини ретко када промашују. Ипак, Муса је погодио тројку и успорио серију ривала за 47:45.

23' Звезда води против Реала!

Наставља се велика серија Звезде. Са 6:0 су црвено-бели почели трећу деоницу, играју сјајно у одбрани и направили су преокрет. Резултат је 40:38.

22' Недовић за изједначење!

Много боље Звезда отвара наставак игре, прво је из одбитка погодио Петрушев, а онда је недовић положио за изједначење – 38:38.

21' Почела трећа четвртина

Ивановић је одлучио да направи малу промену почетком другог полувремена и на паркету се нашао Кузмић.

Крај друге четвртине: Црвена звезда – Реал Мадрид 34:38

7' Недовииииииић!

Наставља да решета Недовић и погађа и четврту тројку из исто толико покушаја. Црвено-бели су пришли на -7.

15' Недовић једини погађа у екипи Звезде

Трећу тројку погодио је српски репрезентативац и чинило се да би могао да врати Звезду, али је истом мером одговорио Јабуселе. Остао је сам и вратио тројку за 22:34.

12' Реал први пут има двоцифрену предност

После тројке Серхија Родригеза Реал први пут има двоцифрену предност – 17:28.

11' Звезда отворила другу четвртину добром акцијом за Петрушева

Одлична акција за Петрушева на почетку друге четвртине. Фаулиран је центар Звезде при продору, погодио је једно од два слободна бацања и смањио на 17:25.

Крај прве четвртине: Црвена звезда – Реал Мадрид 16:25

Много већу дубину у ростеру Реал је искористио и добио прву четвртину резултатом 16:25.

7' Нова тројка Недовића

Ушао је плејмејкер Звезде у серију и новим поготком са дистанце потпуно вратио црвено-беле у игру. После слободних бацања резултат је 13:14.

6' Недовић погодио прву тројку

Није добро кренуо српски шампион, али је средином прве четвртине Немања Недовић погодио тројку и смањио на 8:12.

4' Бољи почетак гостију

Иако их је сачекало преко 7.000 домаћих навијача, гости из Шпаније боље су отворили меч. Посебно се истакао центар Таварес који је постигао пет од осам поена своје екипе за 5:8.

1' Почела утакмица између Звезде и Реал Мадрида

Црвено-бели дочекују "краљевски клуб" пред пуним трибинама.