Барселона након пенала заказала "Ел Класико" у финалу Суперкупа

Фудбалери Барселоне савладали су екипу Реал Бетиса након бољег извођења једанаестераца 4:2 (2:2) у полуфиналу шпанског Суперкупа. Противник у финалу биће им екипа Реал Мадрида
Барселона након пенала заказала "Ел Класико" у финалу СуперкупаGetty © Yasser Bakhsh

Још једна веома узбудљива и неизвесна утакмица одиграна је у шпанском Суперкупу у Саудијској Арабији.

Попут Реал Мадрида, Барселона је такође изборила пласман у финале након бољег извођења пенала.

Оправдала је "Блауграна" статус фаворита, али се поново добрано помучила да дође до тријумфа.

У 23. минуту је поништен гол Педрија, пошто је претходно Рафиња био у милиметарском офсајду.

До предности у првом делу меча, Барселона долази у 40. минуту, када је Левандовски уз мало среће погодио гол ривала.

Бурно је било у другом полувремену, поготово када је Бетис у 77. минуту изједначио преко Фекира.

Барселона је постигла погодак у 81. минуту, али је и он поништен због офсајда, у којем се овога пута нашао Феран Торес.

До краја сусрета, упркос узбуђењима, промене резултата није било.

Меч је отишао у продужетке, а тамо су виђена још два гола.

У 93. минуту је Ансу Фати постигао ефектан погодак изван шеснаестерца, али је Барселона поново изгубила предност.

Играо се 101. минут, када је Морон мајсторијом и ударцем петом, матирао Тер Штегена.

Меч је отишао у пенал серију, у којој је немачки голман одбранио два пенала играчима Бетиса, тачније Хуанмију и Карваљу.

Прецизни за Барселону са беле тачке су били Левандовски, Кеси, Фати и Педри.

Након шест година, у финалу Суперкупа Шпаније играће се "Ел Класико", пошто је претходно Реал Мадрид након пенала елиминисао Валенсију.

Финални меч на програму је у недељу, а трофеј брани "краљевски клуб", који је прошле сезоне у финалу надиграо Билбао са 2:0.