Билбао и са играчем мање прејак за Кадиз, хет-трик Сансета

Фудбалери Атлетик Билбаа савладали су на свом стадиону екипу Кадиза са 4:1 у мечу 20. кола Ла Лиге
Билбао и са играчем мање прејак за Кадиз, хет-трик СансетаGetty © Juan Manuel Serrano Arce

Изабраници Ернеста Валвердеа су напокон уписали победу, пошто су у последњих пет мечева уписали два ремија и три везана пораза.

Билбао овога пута ништа није препуштао случају, већ је на убедљив начин нанео пораз Кадизу.

Већ у десетом минуту Сансет је донео предност домаћој екипи.

Гости из предграђа Мадрида у 25. минуту преко Ескалентеа стижу до изједначења.

До краја првог полувремена, Билбао је постигао два гола и тако решио питање победника.

У 35. минуту Сансет постиже други гол своје екипе и доноси предност од 2:1, да би у 44. минуту Алварез повисио на 3:1, са колико се отишло на полувреме.

Играо се 57. минут када је други жути картон добио Берчиче, чиме је Атлетик остао са десеторицом на терену.

Деловало је да то може бити шанса за Кадиз, али је гости нису искористили.

У 75. минуту је Сансет комплетирао хет-трик и учинио завршницу свом тиму и навијачима много лакшом.

Билбао је победом дошао до 29. бода и седмог места на табели, док је Кадиз остао на 19 бодова и 17. позицији.