Тадић црвенео у Наполијевом понижавању Ајакса, Интер би да шаље Барсу у Лигу Европе

Фудбалери Наполија више него убедљиво су савладали екипу Ајакса у Амстердаму са 6:1 у мечу трећег кола групе А Лиге шампиона. Победе су уписали још и Ливерпул, Бриж, Порто, Бајерн, Интер и Марсеј.
Autor: AFC Ajax

Веома занимљиво било је у сусретима у групама А, Б, Ц и Д.

Наставља чета Лућана Спалетија да игра сјајан фудбал и бележи одличне резултате у новој фудбалској сезони.

Након што су убедљиво савладали Ливерпул и Ренџерс у прва два кола Лиге шампиона, Наполи је декласирао Ајакс у Амстердаму са 6:1.

Добро је почео меч по домаћина, који је у деветом минуту повео голом Кудуса.

Ипак, до краја првог дела игре, Наполи постиже чак три гола и потпуно преокреће ток меча.

У 18. Минуту погодио је Распадори, у 33. Ди Лоренцо, да би Зијелински у 45 затресао мрежу за 1:3.

Ајаксове муке наставиле су се у другом делу меча, пошто су у 47. и 63. минуту примили голове за 1:5, а стрелци су били Распадори и Кваратшкелиа.

Играо се 73. Минут када је капитен екипе, српски фудбалер Душан Тадић, добио други жути картон, па је Ајакс остао са десеторицом на терену.

До краја меча виђен је још један погодак у мрежи холандске екипе, а стрелац је био Симеоне у 81. минуту.

У другом мечу групе А, Ливерпул је савладао Ренџерс са 3:0.

Група Б донела је нову победу Брижа, који је са 2:0 савладао мадридски Атлетико.

Белгијска екипа тако након три меча има максималан учинак, уз гол разлику 7:0.

У другом мечу у тој групи, Порто је савладао Леверкузен са 2:0.

Група Ц уједно је и једна од најјачих и најзанимљивијих у овој сезони.

Бајерн је рутински одрадио посао и убедљиво савладао Викторију Плзењ са 5:0.

На „Ђузепе Меаци“, Интер је угостио и савладао Барселону са 1:0.

Једини гол на том мечу постигао је Чалханоглу у судијској надокнади првог полувремена.

Упркос покушајима гостију да дођу до изједначења, то се није десило, а меч ће остати упамћен и по неколико сумњивих одлука око играња руком фудбалера Барселоне и Интера у шеснаестерцу италијанске екипе у другом полувремену.

Барселона је уписала други везани пораз у Лиги шампиона, што је за сада сврстава на треће место у групи.

У групи Д, Марсељ је савладао Спортинг са 4:1, упркос томе што су гости први повели.

Једини меч који је завршен нерешено и без постигнутих голова, био је дуел Ајнтрахта и Тотенхема у Франкфурту.