Наполи наставља борбу на два фронта и чува сан о "ушатом" пехару

Фудбалери Наполија савладали су у гостима Ајнтрахт са 2:0 у првом мечу осмине финала Лиге шампиона
Наполи наставља борбу на два фронта и чува сан о "ушатом" пехаруGetty © Christian Kaspar-Bartke

Наполи је рутински завршио посао у првом мечу осмине финала, пошто је у гостима лако дошао до победе над Ајнтрахтом.

Узбудљива је била завршница првог дела игре, у којем су гости и дошли до предности.

Бута је направио фаул у 34. минуту, а Наполи је добио прилику да са пенала дође до предности.

Судија је онда још једном погледао снимак, а када се уверио у одлуку, дозволио је гостима да изведу ударац.

Квича Кваратскелија није искористио једанаестерац, али је Наполи четири минута касније успео да дође до гола.

Виктор Осимен је затресао мрежу, што је учинио још једном до одласка на одмор, али је други гол поништен због офсајда.

Домаћин је остао са играчем мање у 60. минуту, пошто је искључен Коло Муани.

Пет минута касније, Ди Лоренцо је потврдио победу Наполитанаца, који су закорачили ка четвртфиналу Лиге шампиона.