Крај за Ливерпул и Ајнтрахт: Реал Мадрид и Наполи у четвртфиналу Лиге шампиона

Добили смо и последња два учесника четвртфинала Лиге шампиона. Домаћини Наполи и Реал Мадрид су оправдали улоге фаворита и савладали Ајнтрахт, односно Ливерпул

Реал Мадрид је на стадиону „Сантијаго Бернабеу“ савладао Ливерпул резултатом 1:0, док је Наполи  на стадиону „Дијего Армандо Марадона“ против Ајнтрахта из Франкфурта славио резултатом 3:0.

У првом мечу Реал је на Енфилду савладао Ливерпул са чак 5:2, док је Наполи славио у Франкфурту са 2:0, тако су ове вечери само оправдали очекивања.

Једини гол у Мадриду постигао је Карим Бензема у 78. минуту. Оба тима су пре тога имала шансе, али је реализација изостала. Стекао се утисак да ниједан клуб у овом мечу није превише "гризао".

С друге стране, у Напуљу су виђена три поготка. Два су дело фантастичног Виктора Осименеа у надокнади првог полувремена и у 53. минуту. Последњи погодак постигао је Пјетр Зиелински из пенала у 64. минуту.

У четвртфинале су успели да се пласирају Бајерн, Челси, Милан, Бенфика, Манчестер Сити, Интер, Реал Мадрид и Наполи.

Жреб за четвртфинале и полуфинале Лиге шампиона на програму је у петак 17. марта.

15. мар 2023 • 23:00

Крај мечева

Реал Мадрид је савладао Ливерпул минималним резултатом, док је Наполи славио против Ајнтрахта 3:0.

Реал Мадрид води!

Карим Бензема у 78. минуту постиже гол за 1:0! Ово је његов седми гол који је дао Ливерпулу.

3:0 воде Наполитанци!

У Напуљу су домаћини постигли још један погодак. Пјотр Зиелински из пенала постиже гол у 64. минуту пошто је претходно оборен у казненом простору Ајнтрахта.

Наполи дуплирао вођство!

Италијански тим је осокољен голом отишао на одмор и у том ритму наставио у друголм полувремену. У 53. минуту Осимен постиже још један гол. Kварачелија је проиграо Ди Лоренца, а он асистирао Нигеријцу за 2:0.

Осимен бриљира

Полувреме

Играчи су отишли на одмор. На обе утакмице у првих 45 минута игре није виђен ниједан гол. Наполи је успео да поведе тек у надокнади првог полувремена голом Осименеа.

Наполи имао шансу

Кварачели је имао одличну шансу у 19. минуту после продора, али је голман Ајнтрахта одбранио.

Прва шанса за Ливерпул

У седмом минуту Салах је пронашао Дарвина Нуњеза, који је шутирао, али је Kуртоа добро одреаговао.

Утакмице су почеле

Тимови наступају у следећим саставима:

Реал Мадрид: Kуртоа - Kарвахал, Милитао, Ридигер, Наћо - Kрос, Kамавинга, Модрић - Валверде, Бензема, Винисијус

Ливерпул: Алисон - Александер-Арнолд, Kонате, Ван Дајк, Робертсон - Жота, Фабињо, Милнер - Салах, Нуњез, Гакпо

Наполи: Мерет - Ди Лоренцо, Рахмани, Kим, Руи - Ангиса, Лоботка, Зјелински - Политано, Осимен, Kварацхелија

Ајнтрахт: Трап - Тута, Бута, Ндика - Kнауф, Роде, Сов, Ленц - Kамада, Геце - Боре

Центар Напуља био тотално блокиран

Хаос у Напуљу

Упркос забрани локалних власти да карте за утакмицу Наполи - Ајтрахт буду продаване особама које имају пријављен боравак у Франкфурту, велики број присталица Ајнтрахта стигао је у Напуљ. На улицама града дошло је до озбиљних сукоба између две групе навијача. Полиција је морала да реагује.Све до касног поподнева све је било мирно. Kада је полиција заузела своје позиције да испрати навијаче Ајнтрахта у њихове хотеле почеле су да лете флаше и каменице.