Тадић стрелац у дербију, Ајакс поражен у најважнијем мечу сезоне

Фудбалери Ајакса поражени су у Амстердаму од екипе Фејенорда резултатом 3:2 (1:2) у дерби мечу 26. кола холандског шампионата
Тадић стрелац у дербију, Ајакс поражен у најважнијем мечу сезонеGetty © Dean Mouhtaropoulos

Ајакс и Фејенорд су одиграли најважнији меч у сезони, када је реч о холандском шампионату.

Гости из Ротердама су боље ушли у меч и дошли до предности у петом минуту, голом Сантјага Хименеза.

Ајакс се брзо придигао, прегруписао и доминантном игром преокренуо до одласка на одмор.

Едсон Алварез је изједначио у 17. минуту, а Душан Тадић донео предност у 37.

Ипак, Фејенорд је искористио одмор, па у наставку одиграо агресивније и далеко боље.

Себастијан Шимански је изједначио у 52. минуту, а потом је Лучарел Гертруида у 86. минуту главом донео велику победу екипи из Ротердама.

Фејенорд је први на табели са 61 бодом, док је Ајакс други са шест поена мање.

Ајакс ће у наредном колу дочекати Го Ахед Иглс, док ће Фејенорд гостовати Спарти у Ротердаму.