Митровић оптужен за насилничко понашање, могућа драконска казна

Фудбалска асоцијација Енглеске (ФА) саопштила је да је оптужила играча Фулама и српског репрезентативца Александра Митровића за насилничко и недолично понашање на мечу четвртфинала ФА купа против Манчестер јунајтеда
Митровић оптужен за насилничко понашање, могућа драконска казнаGetty © Clive Brunskill

Потпуно су изгубили живце чланови Фулама у мечу четвртфинала ФА купа против Манчестер јунајтеда.

Водио је лондонски тим против "црвених ђавола", све до 72. минута, када се меч поптуно окренуо у корист противника.

Српски фудбалер Александар Митровић зарадио је црвени картон, пошто је у 72. минуту ухватио судију Криса Каваноа за руку и унео му се у лице.

Кавано је претходно досудио пенал за Манчестер јунајтед и показао је црвени картон Вилијану.

Фудбалска асоцијација Енглеске наводи да је менаџер Фулама Марко Силва такође оптужен за увредљиво понашање према званичницима утакмице, као и за недолично понашање.

ФА је оптужила и сам Фулам због понашања играча и тренера у поразу од 3:1 у мечу четвртфинала ФА купа.

Остаје да се види какве ће казне Асоцијација уручити Фуламу, Силви, а поготово Митровићу, који се према писању енглеских медија, налази на највећем удару, те би требало да најтеже буде санкционисан.