Кампацов танго у "Пиониру", Звезда прогутала Валенсију

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Валенсију у мечу 31. кола Евролиге резултатом 92:73

Црвена звезда је својим навијачима приредила спектакуларно вече.

Црвено-беле је, покрај паркета, гледао и најбољи српски тенисер Новак Ђоковић, који је дочекан овацијама са трибина.

Црвена звезда је боље отворила меч и успела да у првих пет минута направи предност од седам поена.

Валенсија је консолидовала одбрану у настваку, те заиграла организованије у нападу и успела да преузме предностна крају прве четвртине.

У другој четвртини потпуно је доминирао Факундо Кампацо, који је дириговао по терену асистенцијама.

До краја првог полувремена кошаркаши црвено-белих успели су да дођу до осам поена предности, али су грешкама у одбрани дозволили Валенсији да смањи разлику.

Друго полувреме је домаћа екипа такође боље отворила, истакли су се Петрушев и Бентил у рекету. Добрић и Вилдоза су погађали са дистанце, што је помогло њиховој екипи да задржи резултатски плус.

У последњој четвртини виђена је још ефикаснија игра у нападу Црвене звезде, као и игра без концентрације и идеје кошаркаша Валенсије.

Кошевима Холанда и Добрића домаћа екипа је отишла на плус 12.

Џоунс је тројком вратио наду шпанској екипи али потом је Добрић погодио тројку и решио питање победника.

Црвено-бели су сада на 13. месту на табели Евролиге са 14 поеба и 17 пораза, док је шпански тим на 11. месту са истим скором.

У наредном колу Црвена звезда гостује Асвелу, док кошаркаши Валенсије путују за Каунас на утакмицу са Жалгирисом.

Факундо Кампацо је одиграо феноменално - постигао је 15 поена, уз седам асистенција и три украдене лопте.

Петрушев је био најефикаснији са 20 поена, а Добрић је додао 16.

У пораженом тиму, Радебо је постигао 14 поена, Харпер и Џонс су додали по 12.

Црвена звезда је везала две победе у Евролиги, а прилику да настави добар низ имаће против Асвела.

29. мар 2023 • 20:51

Крај меча

Победа Звезде 92:73.

38' Поени Петрушева - 85:71

Закуцавање Петрушева, Звезда на корак до победе.

33' Тројка Холанда - 76:64

Холанд постиже тројку, Мумбру тражи тајм-аут.

Крај треће четвртине - 69:62

Звезда чува предност.

25' Невероватни Кампацо - 60:51

Сјајан продор Аргентинца и полагање из готово немогуће позиције.

21' Настављен је меч

Звезда има пет поена предности.

Полувреме - 46:41

Пет поена предности за црвено-беле на полувремену.

Мартин је постигао седам поена, а по шест су убацили Бентил, Петрушев, Вилдоза и Добрић.

Код гостију, најефикаснији је Радебо са 12 поена.

16' Продор Кампаца, закуцавање Марина - 41:34

Сјајан продор Факунда Кампаца, Мартин је добро испратиои закуцавањем подигао публику на ноге.

15' Распламсала се борба - 33:30

Три поена предности за црвено-беле средином друге четвртине.

Крај прве четвртине - 20:21

Звезда је имала предност већим делом прве четвртине, али на паузу гости иду са вођством од једног поена.

5' Добар темпо, предност Звезде 14:11