Звезда у финишу до преокрета и победе над новосадском Младости

Фудбалери Црвене звезде савладали су са 4:2 екипу Младости ГАТ у мечу 28. кола Суперлиге Србије

Теже од очекиваног и уз мало турбуленција, Црвена звезда дошла је до победе на свом стадиону над екипом из Новог Сада.

Младост је показала зубе на стадиону "Рајко Митић", до самог финиша имала резултат који јој одговара, али није имала снаге и среће да на гостовању у Београду остане без пораза.

У 11. минуту је тим Ненада Лалатовића дошао до вођства, када је Видаков испратио лопту са десне стране и сам на другој стативи постигао погодак.

Седам минута касније, Звезда је изједначила голом Катаија.

До краја првог дела утакмице виђена су још два гола, по један на обе стране.

Поново је Видаков био главни актер код гостију, овога пута је искористио грешку одбране Звезде, заобишао Васиљевића и постигао нови гол, за ново вођство Младости.

Деловало је да ће гости на паузу однети предност, али је у последњим моментима првог дела игре, један дефанзивац Младости играо руком у свом шеснаестерцу, након чега је судија показао на белу тачку.

Прецизан из пенала био је Канга, који је донео Звезди изједначење.

Нападали су црвено-бели, тражили рупу у дефанзивном бедему гостију, али упркос шансама, резултат се дуго није мењао.

Тек у 83. минуту, након скраћеног корнера, Канга је центрирао у петерац ривала, а тамо се Ракоњац одлично позиционирао и донео Звезди преокрет и вођство од 3:2.

Коначан резултат, постављен је у 90. минуту, када је Катаи, поново на асистенцију Канге, матирао голмана гостију уз помоћ блока.