Квитова прекинула низ Рибакине за највећу титулу у последњих пет година

Чешка тенисерка је стигла до трофеја у Мајамију, савладавши прошлогодишњу шампионку Вимблдона

Петра Квитова је нова шампионка ВТА 1000 турнира у Мајамију, пошто је у великом финалу савладала Елену Рибакину 7:6, 6:2 и тако освојила највећи трофеј у последњих пет година каријере.

Ова 33-годишња Чехиња је савладала рођену Московљанку након велике драме у првом сету.

Квитова је славила у тај-брејку 16:14, након више од 22 минута игре и чак пет спасених сет лопти. Успела је да спречи Казахстанку да стигне до вођства, а онда је у другом сету искористила пад у игри Рибакине.

Тако је Квитова освојила 30. титулу у каријери и успела да обезбеди повратак у друштво 10 најбољих тенисерки света. Успела је и да заустави налет Рибакине, која је била у серији победа још од почетка турнира у Индијан Велсу, где је и освојила титулу.

Квитова је иначе претходних дана била у центру пажње због инсистирања да се спортистима из Русије и Белорусије забрани учешће на свим спортским такмичењима, укључујући и Олимпијским играма.

Од наредног понедељка, она ће бити 10. тенисерка света, док ће Елена Рибакина остати на седмој позицији.