Готово је, Партизан иде у Топ 8! Црно-бели славили у Монаку

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Монака са 88:84 у мечу 33. кола Евролиге, чиме су и дефинитивно остварили пласман у Топ 8 фазу елитног такмичења

Сада и званично, Партизан се у првој сезони по повратку у елитно такмичење, пласирао у плеј-оф фазу.

Црно-бели су показали карактер и квалитет против квалитетне екипе каква је Монако, коју је савладао у гостима.

У утакмици препуној осцијација, у којој је прво губио са двоцифреном разликом, потом и сам имао исту, српски тим до победе је дошао тек у неизвесној пенал завршници.

Поенима Кевина Пантера, Алексе Аврамовића и Зека Ледеја у самом финишу, Партизан је успео да "сломи" отпор Монака, који је до последњих секунда покушао да поквари велико славље играча и навијача црно-белих.

Ледеј и Аврамовић постигли су по 22 поена у редовима тима који са клупе предводи Жељко Обрадовић.

По 12 поена постигли су Смаилагић и Нанели, док је осам поена убацио Пантер.

Окобо је био најбољи стрелац Монака са 23 поена, 11 је убацио Дијало, док су по 10 постигли Лојд, Мотијеунас, Џејмс и Хол.

Партизан је дошао до 19. победе у овој сезони Евролиге, чиме је и дефинитивно изборио пласман у Топ 8 фазу.

У последњем колу, црно-бели ће се борити за што боље место на табели и потенцијално лакшег ривала у плеј-оф фази.

Последњи меч регуларног дела сезоне, црно-бели одиграће у Београду против Панатинаикоса.

7. апр 2023 • 23:01

Крај меча, победа Партизана који иде у Топ 8!

Црно-бели показују челичне живце у финишу меча, долазе до победе над Монаком резултатом 88:84 и самим тим пласманом у Топ 8 фазу Евролиге.

40' - Пантер погађа за три! Партизан пред победом

За сада најбитнији кош на мечу, Кевин Пантер постиже на 17 секунди до краја меча. Тројком свог капитена, Партизан има четири поена предности у самом финишу.

39' - Неизвесна завршница

Минут и по до краја меча, Монако има минималну предност у износу од 80:39.

38' - Потпуни преокрет Монака

Мотијеунас погађа из разних позиција на једној страни, док на другој Партизан не успева да дође до поена.

Монако је успео да надокнади и преокрене резултат у своју корист, па сада води са 76:75.

35' - Нанели одбија налет Монака

Пет везаних поена Џејмса Нанелија, враћа Партизану предност од седам разлике.

До краја меча остало је пет минута.

34' - Поново Монако прилази на два поена разлике

Користи домаћин празан ход Партизана и поново смањује разлику на само два поена - 70:68.

Окобо и Хол носе игру Монака у овим тренуцима.

Крај треће четвртине: Монако - Партизан 56:62

Успео је Партизан да поенима Ледеја, одбије налет Монака, који је на тренутак пришао на само два поена заостатка.

Након три завршене четвртине, предност српске екипе износи шест поена - 62:56.

28' - Експресни повратак Монака

Монако прави серију 11:0 и у само пар минута кошарке, успева потпуно да се врати у меч и смањи разлику Партизана на 53:49.

25' - Монако без решења за црно-беле

Све веће фрустрације, а све мање решења имају кошаркаши Монака за Партизан у трећој четвртини.

Црно-бели долазе до 15 поена предности - 53:38.

23' - Највећа предност Партизана на мечу

Тројком Пантера, што су били први поени капитена Партизана, српски тим стиче 11 поена предности над Монаком.

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

Полувреме: Монако - Партизан 35:42

Завршена је друга четвртина, а на паузу за полувреме Партизан односи седам поена предности.

Монако је имао двоцифрену предност на старту меча, а црно-бели су потом заиграли за класу боље и са разлогом направили преокрет и сами стигли до осетније предности.

Окобо и Дијало су са девет и шест поена најефикаснији у редовима Монака.

Сјајан меч у дресу Партизана за сада игра Алекса Аврамовић, који је у првом полувремену убацио 15 поена, а поентерску помоћ има у Нанелију, који је постигао седам поена.

15' - Шоу Алексе Аврамовића за вођство Партизана

Канонада српског плејмејкера у другој деоници, донела је Партизану преокрет и вођство од 31:28.

Аврамовић је прво поентирао са полудистанце, потом за три поена, да би сјајну секвенцу затворио полагањем са ниског поста.

Крај прве четвртине: Монако - Партизан 22:18

Нкаон лошијег старта и двоцифреног заостатка, Партизан на сјајан начин затвара прву деоницу.

Серијом 7:2, Партизан је смањио разлику на само четири поена.

Окобо је постигао шест поена у редовима домаћих, док је Смајлагић са пет поена најефикаснији код српског тима.

3' - Монако боље ушао у меч, води 12:2

Енергичније и организованије делује домаћин у овом мечу, што користи да стекне осетнијих 12:2 на самом старту меча.

Новак бодри црно-беле

Најбољи светски тенисер Новак Ђоковић налази се у дворани у Монаку, где бодри српску екипу

1' - Почео је меч

Стартна петорка домаћих: Џејмс, Уатара, Мотијеунас, Браун и Дијало.

Партизан меч почиње са: Мадаром, Пантером, Папапетруом, Ледејом и Смаилагићем.

Загревање је у току, меч ускоро почиње

У току су последње припреме пред почетак меча у Монаку...

Жељко Обрадовић о противнику

Тренер Партизана Жељко Обрадовић изјавио је да је њихов ривал изузетан тим, али да би црно-бели добром одбраном могли да стигну до позитивног резултата. Он је рекао да ће за дуел са Монаком имати на располагању све играче.

"Монако је тим који има изузетне појединце, али играју тимски. Оно што смо анализирали, то је да они постижу просечно 86,5 поена, али њихова игра у транзицији је доста битна. Дају доста поена у транзицији и у изолацији, дају доста поена тамо где су посебно доминантни, а то је скок у нападу. Морамо о свему да водимо рачуна, да смањимо те бројке, кључ је одбрана и то је суштина те утакмице", рекао је Обрадовић на конференцији за медије у Београду уочи меча са Монаком.

Обрадовић је похвално говорио о тренеру Монака Саши Обрадовићу.

"Он ради одличан посао, честитам му на свему што је урадио у каријери, а посебно ове године шта је урадио са Монаком", додао је тренер Партизана.

"Мајк Џејмс је изванредан нападач, то није ништа ново, има много поена у рукама, али има и Џордан Лојд и Ели Окобо, као и остали играчи. Могу да изађу са три мала, са високим тројкама и четворкама. На позицији пет имају играча који је способан да игра пик-ен-поп, али имају и скочног Донта Хола, који је способан да скаче из другог плана, да лупа рампе и контролише рекет. Не можемо да причамо само о једном играчу, Џејмс је много битан играч за њих, али и сви ови остали су изузетно битни", закључио је тренер Партизана

Табела и међусобни скор

Монако је тренутно четврти, а Партизан седми на табели Евролиге.

Француски тим има 21. победу, док су црно-бели тријумфовали 18. пута ове сезоне.

Кошаркаши Партизана победили су почетком године на свом терену екипу Монака резултатом 100:80.

У игри је овера пласмана и позиција на табели

Партизан је готово извесно екипа која ће се пласирати у Топ 8 фазу Евролиге, а на црно-белима остаје да то и потврде, као ида се боре за што бољу позицију на табели.

Победа би отклонила све дилеме око места међу осам најбољих у Европи, али и донела Партизану место са потенцијалмно слабијим ривалом у плеј-оф фази.