Ерлинг се вратио "маказицама", Сити прегазио Саутемптон

Фудбалери Манчестер ситија убедљиво су са 4:1 савладали екипу Саутемптона у гостима у мечу 30. кола Премијер лиге
Ерлинг се вратио "маказицама", Сити прегазио СаутемптонGetty © Mike Hewitt

Мало шта можете да урадите против тима Пепа Гвардиоле, када играју на нивоу на каквом су били против Саутемптона у 30. колу енглеског шампионата.

Повратак Ерлинга Холанда на терен донео је нове голове норвешког нападача и убедљиву победу "грађана".

Ерлинг је постигао веома битан погодак у самом финишу првог дела утакмице, који је Ситију у наставку меча скинуо огроман притисак са леђа.

Играо се 45 минут када је Де Брујне асистирао свом нападачу, а овај погодио за 0:1.

У 58. минуту, Грилиш је потврдио одличну форму у којој се налази и постигао нови погодак за Сити.

Десет минута касније, виђен је спектакуларан потез и један од најлепших голова у сезони.

Грилиш је центрирао у петерац ривала, а тамо је Холанд "маказицама" послао лопту у мрежу за трећи гол гостију.

У 72. минуту је Саутемптон успео да учини меч занимљивијим, пошто је Мара смањио на 1:3, али је већ у нарендом минуту примио нови гол.

Пенал за тим из Манчестера извео је Алварез, који је био прецизан и тако поставио коначан резултат.