Реал без муке са Челсијем, Милану гол предности пред реванш у Напуљу

Фудбалери мадридског Реала победили су Челси са 2:0, док је Милан био бољи од Наполија - 1:0 у утакмицама четвртфинала Лиге шампиона
Реал без муке са Челсијем, Милану гол предности пред реванш у Напуљу© Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Мадридски Реал је рутински одрадио посао у првом мечу четвртфинала - има два гола предности пред реванш у Лондону, а деловало је да су Мадриђани могли лако и до убедљивије победе.

Истина, Челси је први запретио на старту меча и показао добру енергију, али је Реал, како је време одмицало, све више преузимао контролу на терену.

Играо се 22. минут када је Реал дошао до предности.

Карвахал је послао лопту пред гол Реала, Винисијус је додао до Бенземе, а Француз је сместио у мрежу.

Челси је одмах могао да изједначи, али је Тибо Куртоа маестрално одбранио покушај Рахима Стерлинга.

Реалу је посао олакшан у 59. минуту, када су гости остали без Бена Чилвела.

Родриго је имао чист пут до гола, Чилвел га оборио са леђа на ивици казненог простора, због чега је добио црвени картон.

Стрпљиво је Реал чекао прилику, а искористио је ону у 74. минуту.

Винисијус је асистирао Асенсију, овај прецизно шутирао и удвостручио предност домаћих.

Челси се свакако неће предати, има још 90 минута игре у Лондону, али ће "плавци" морати далеко боље од меча у Мадриду.

У другом данашњем мечу, Милан је са 1:0 савладао на свом терену Наполи.

Гости из Напуља су били офанзивнији, кренули агресивније ка голу домаћина, иако су играли без најбољег стрелца Виктора Осимена.

Међутим, Милан је дошао до предности у 40. минуту, када је мрежу затресао Бенасер.

Милан је умало дошао до другог гола у надокнади првог дела игре, али је Кјер погодио пречку после корнера.

Наполи је покушавао у наставку да дође до изједначења, али је други жути картон Ангисе у 74. минуту додатно отежао посао екипи Лучана Спалетија.

Ипак, иако је Милан дошао до вредне победе, Наполи се нада да ће на свом терену у реваншу, уз помоћ Виктора Осимена, доћи до тријумфа и да ће успети да се пласира у полуфинале.

• 22:37

75' Наполи са играчем мање

Ангиса је добио два жута картона, Наполи у наставку са играчем мање.

• 22:33

74' ГОЛ! Асенсио је стрелац

Реал води 2:0, гол је постигао Асенсио, прецизним ударцем са ивице казненог простора.

• 22:18

59' Црвени картон за Чилвела

Родриго је имао један на један ситуацију, Чилвел га је повукао и оборио на ивици казненог простора и добио директан црвени картон.

• 22:09

50' Леп ударац Модрића

Добра акција Реала, Бензема је одложио лопту до Модрића, овај лепо гађао, али тик изнад пречке.

• 22:07

Настављени су мечеви

Милан има гол предности против Наполија, а исти резултат је и у Мадриду.

• 21:48

Полувреме

Реал Мадрид - Челси 1:0

• 21:41

40' ГОЛ! Милан води

Милан је повео против Наполија, голом Бенасера.

• 21:25

24' Невероватни Куртоа!

Рахим Стерлинг је био у сјајној позицији да донесе изједначење Челсију, али је Тибо Куртоа марстрално одбранио.