Партизан срушио и ПАО, у Топ 8 против Реала

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Панатинаикоса са 83:81 у "Штарк арени" у мечу последњег кола регуларне сезоне Евролиге. Партизан ће у плеј-офу елитног европског такмичења, играти против Реал Мадрида
Партизан срушио и ПАО, у Топ 8 против Реала© Euroleague

На најбољи могучи начин - победом, Партизан завршава регуларни део сезоне Евролиге.

У мечу препуном осцилација и промена резултата, Партизан је у самом финишу успео да преокрене и савлада Панатинаикос.

Један од јунака меча је Џејмс Нанели, који је у последњих 30-ак секунди успео да постигне тројку која је црно-белима дала предност и која је поставила коначни резултат.

Ексум је са 18 поена био најбољи стрелац српске екипе, Пантер је убацио 17 поена, а Аврамовић меч завршио са 14 поена.

Најефикаснији у редовима ПАО-а били су Бејкон са 19 и Понитка са 12 поена.

Чак 18 поена предности имали су гости из Грчке у одређеним моментима друге и треће четвртине.

Ипак, Партизан је сваки пут налазио начин да се резултатски врати у меч.

Препуна дворана и сјајан амбијент у "Штарк арени" помогли су тиму Жељка Обрадовића да оствари нову, 20. победу у Евролиги ове сезоне.

Српски тим је успео да уведе меч у неизвесну завршницу, у којој је показао огромну дозу дисциплине и пожртвовања.

Партизан је тријумфом регуларни део завршио на шестом месту, што их у плеј-офу води у серију са Реал Мадридом.

• 14. апр 2023 • 22:23

22:23

Крај меча, нова победа Партизана!

Тројком Џејмса Нанелија у последњих 30-ак секунди, Партизан је стекао предност од 83:81, коју је до краја меча успео да одбрани.

ПАО је имао два напада за победу или продужетак, али су Грци промашили закуцавање и шут за три поена.

• 22:20

39' - Неизвесна завршница

Очекује нас веома неизвесна завршница у Београду, пошто се у последњи минут улази са минималним вођством гостујућег тима.

Понитка је био прецизан са линије за слободна бацања, чиме ПАО води са 81:80.

• 22:08

35' - Партизан преокреће!

Тројка Ексума, донела је Партизану прво вођство још од уводне четвртине, али и ерупцију одушевљења на трибинама "Штарк арене".

Црно-бели воде са 72:71.

• 22:03

34' - Експресан одговор Партизана

Поенима Аврамовића и Ледеја, Партизан прави серију 7:0 и смањује разлику на само четири поена - 71:67.

• 21:59

32' - Поново двоцифрена разлика у корист гостију

Добри напади и генерално игра Панатинаикоса на старту последње четвртине, брзо им доносе нову двоцифрену предност.

ПАО води са 71:60, а до краја меча остало је нешто више од осам минута.

• 21:53

Крај треће четвртине: Партизан - Панатинаикос 58:66

Поенима у последњој секунди треће деонице, Панатинаикос враћа разлику након три деонице на осам поена.

Играло се у налетима у овом периоду, а више таквих налета имао је грчки тим.

• 21:38

25' - Резултатска клацкалица, ПАО још увек води

Успео је Партизан на тренутак да смањи разлику на један поен, али Панатинаикос одбија налет и враћа шест поена предности.

• 21:28

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:11

Полувреме: Партизан - Панатинаикос 39:45

Након првих 20 минута кошарке, гости имају предност у износу од шест поена.

Партизан је одличном игром у финишу друге четвртине, успео да потпуно смањи разлику и предност ривала, која је на моменте износила и 18 поена.

Пантер предводи стрелце српске екипе са 11 поена, док Ексум има седам.

У редовима грчког тима истичу се Григонис и Гудаитис са по осам поена.

• 21:05

17' - Партизан у великом налету, смањује разлику на осам поена

Чак 18 поена предности имао је ПАО и деловало је да могу потпуно да контролишу утакмицу, али се пробудио Партизан.

Пре свега одличном одбраном, а потом и лаким поенима на другој страни, црно-бели смањују разлику са 18 на осам поена.