Партизан срушио и ПАО, у Топ 8 против Реала

Кошаркаши Партизана савладали су екипу Панатинаикоса са 83:81 у "Штарк арени" у мечу последњег кола регуларне сезоне Евролиге. Партизан ће у плеј-офу елитног европског такмичења, играти против Реал Мадрида

На најбољи могучи начин - победом, Партизан завршава регуларни део сезоне Евролиге.

У мечу препуном осцилација и промена резултата, Партизан је у самом финишу успео да преокрене и савлада Панатинаикос.

Један од јунака меча је Џејмс Нанели, који је у последњих 30-ак секунди успео да постигне тројку која је црно-белима дала предност и која је поставила коначни резултат.

Ексум је са 18 поена био најбољи стрелац српске екипе, Пантер је убацио 17 поена, а Аврамовић меч завршио са 14 поена.

Најефикаснији у редовима ПАО-а били су Бејкон са 19 и Понитка са 12 поена.

Чак 18 поена предности имали су гости из Грчке у одређеним моментима друге и треће четвртине.

Ипак, Партизан је сваки пут налазио начин да се резултатски врати у меч.

Препуна дворана и сјајан амбијент у "Штарк арени" помогли су тиму Жељка Обрадовића да оствари нову, 20. победу у Евролиги ове сезоне.

Српски тим је успео да уведе меч у неизвесну завршницу, у којој је показао огромну дозу дисциплине и пожртвовања.

Партизан је тријумфом регуларни део завршио на шестом месту, што их у плеј-офу води у серију са Реал Мадридом.

14. апр 2023 • 22:23

Крај меча, нова победа Партизана!

Тројком Џејмса Нанелија у последњих 30-ак секунди, Партизан је стекао предност од 83:81, коју је до краја меча успео да одбрани.

ПАО је имао два напада за победу или продужетак, али су Грци промашили закуцавање и шут за три поена.

39' - Неизвесна завршница

Очекује нас веома неизвесна завршница у Београду, пошто се у последњи минут улази са минималним вођством гостујућег тима.

Понитка је био прецизан са линије за слободна бацања, чиме ПАО води са 81:80.

35' - Партизан преокреће!

Тројка Ексума, донела је Партизану прво вођство још од уводне четвртине, али и ерупцију одушевљења на трибинама "Штарк арене".

Црно-бели воде са 72:71.

34' - Експресан одговор Партизана

Поенима Аврамовића и Ледеја, Партизан прави серију 7:0 и смањује разлику на само четири поена - 71:67.

32' - Поново двоцифрена разлика у корист гостију

Добри напади и генерално игра Панатинаикоса на старту последње четвртине, брзо им доносе нову двоцифрену предност.

ПАО води са 71:60, а до краја меча остало је нешто више од осам минута.

Крај треће четвртине: Партизан - Панатинаикос 58:66

Поенима у последњој секунди треће деонице, Панатинаикос враћа разлику након три деонице на осам поена.

Играло се у налетима у овом периоду, а више таквих налета имао је грчки тим.

25' - Резултатска клацкалица, ПАО још увек води

Успео је Партизан на тренутак да смањи разлику на један поен, али Панатинаикос одбија налет и враћа шест поена предности.

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

Полувреме: Партизан - Панатинаикос 39:45

Након првих 20 минута кошарке, гости имају предност у износу од шест поена.

Партизан је одличном игром у финишу друге четвртине, успео да потпуно смањи разлику и предност ривала, која је на моменте износила и 18 поена.

Пантер предводи стрелце српске екипе са 11 поена, док Ексум има седам.

У редовима грчког тима истичу се Григонис и Гудаитис са по осам поена.

17' - Партизан у великом налету, смањује разлику на осам поена

Чак 18 поена предности имао је ПАО и деловало је да могу потпуно да контролишу утакмицу, али се пробудио Партизан.

Пре свега одличном одбраном, а потом и лаким поенима на другој страни, црно-бели смањују разлику са 18 на осам поена.

13' - Грци иду на +11

Наставља Панатинаикос са веома солидном игром у Београду, што им почетком друге четвтине доноси двоцифрену разлику - 31:20.

Крај прве четвртине: Партизан - Панатинаикос 18:26

Завршена је прва четврина, након које гости воде са осам поена разлике.

Олако је Партизан губио лопте и можда одиграо и најлошију уводну деоницу као домаћин у Евролиги ове сезоне.

Гудаитис са шест поена предводи стрелце Панатиниакоса, док по пет имају Григонис и Вилијамс.

Код црно-белих шест поена убацио је Лесор, а пет Ексум.

3' - Бољи старт гостију

На кошаркаше Панатинаикоса очигледно није превише утицала спектакуларна атмосфера у "Штарк арени" у Београду.

Гости солидно отварају меч и након уводних минута воде са 8:4, због чега Жељко Обрадовић тражи тајм-аут.

1' - Почео је меч

Стартна петорка Партизана: Мадар, Анђушић, Папапетру, Ледеј и Лесор.

Панатинаикос меч почиње са петорком: Волтерс, Бејкон, Вилијамс, Гудаитис и Понитка.

Крцата дворана чека противника

Све карте за меч увелико су продате пре неколико дана. Партизан ће поново пред пуном "Штарк ареном" дочекати ривала у Евролиги.

Обрадовић пред меч са грчким тимом

"Припремали смо се као и за сваку утакмицу до сада. Нама је важна утакмица и играћемо са жељом да одиграмо добро и да победимо. Знамо да ће дворана поново бити пуна, против тима који по свему ономе како изгледа тим који имају не заслужује ту позицију на табели. То је оно од чега морамо да кренемо, да не размишљамо на тај начин већ да их прихватимо као најозбиљнијег могућег противника. И тако смо се и спремали", истакао је Обрадовић за клупски сајт.

Калкулације

Партизан може регуларни ток Евролиге да оконча или на шестом или на седмом месту, у зависности од тога да ли ће победити Панатинаикос.

Ако црно-бели оправдају улогу фаворита и стигну до победе, биће шести и најреалније је да иду на Реал, јер Барселона дочекује отписану Валенсију и освајањем два бода иде на друго место, изнад вечитог шпанског ривала.

Ако Барселона и Партизан победе, црно-бели ће ићи на Реал. Ако Валенсија изненади Барселону у гостима и Партизан победи, изабраници Жељка Обрадовића ће ићи на Барселону.

Уколико и Партизан и Барселона изгубе, Партизан иде на Реал, док ако Барселона победи, а Партизан изгуби, црно-бели ће на каталонски клуб.

Топ 8 изборен, улог је противник у плеј-офу

Кошаркаши Партизана су победом над Монаком у прошлом колу, обезбедили пласман у Топ 8 фазу Евролиге.

Због тога ће изабраници Жељка Обрадовића имати знатно мањи терет у мечу са Панатинаикосом, који ипак неће бити без значаја.

Српска екипа бори се за што бољи пласман на табели, који ће одредити ривала у наредној фази такмичења.

Како ствари стоје, Партизан се у плеј-офу Евролиге може састати са Реал Мадридом и Барселоном.