Севиља декласирала Јунајтед, Јувентус дозирао пролаз, Рома након драме до полуфинала

Фудбалери Севиље пласирали су се у полуфинале Лиге Европе, пошто су на свом стадиону савладали Манчестер јунајтед са 2:0 и тако са укупних 4:2 елиминисали енглески тим. Пролаз у наредну фазу изборили су још Јувентус, који је са укупних 2:1 избацио Спортинг, Бајер Леверкузен, који је са укупних 5:2 био бољи од Унион Ројала и Рома, која је елиминисала Фејнорд са 4:2

Веома узбудљиво било је у реванш мечевима четвртфинала Лиге Европе.

Севиља, Јувентус, Рома и Леверкузен изборили су пласман у претпоследњу фазу такмичења, а до тог успеха дошли су на занимљив и неизвестан начин.

Јувентусу је за пролаз даље био довољан реми у Лисабону против Спортинга 1:1.

"Старој дами" је у реваншу био довољан гол Рабиоа у деветом минуту, иако је домаћин изједначио у 20. преко Едвардса.

Укупним резултатом 2:1, Јувентус је прошао даље.

Екипа Севиље избацила је вероватно главног конкурента за трофеј у Лиги Европе.

Након што је испустио победу у Манчестеру, Јунајтед је доживео велики шок у Андалузији.

Севиља је успела да савладала енглеског ривала са 3:0 у реваншу, головима Ен Несирија у 8. и 81. минуту, као и Бадеа у 47. минуту.

Екипа Роме је некако преживела двомеч са Фејнордом и изборила полуфинале.

Тим који са клупе предводи Жозе Морињо, јурио је заостатак од једног гола из првог меча.

У 60. минуту је Спинацола успео да неутралише предност ривала, али је у 80. Паишао донео Фејнорду реми и у том тренутку резултат за полуфинале.

Рома је у 89. минуту преко Дибале успела да избори продужетке, а у додатних пола сата меча "вучица" је два пута затресла мрежу ривала.

Ел Шарави је постигао гол у 101. минуту, док је коначних 4:1 поставио Пелегрини у 109.

Последње место у полуфиналу Лиге Европе припало је екипи Бајер Леверкузена, која је са 4:1, а укупних 5:2, елиминисала Ројал Унион.

Дијаби и Бакер погађали су за госте у првом, а Фримпонг и Хложек у другом полувремену, док је једини гол за домаћи тим постигао Терхо.