Интер је први финалиста Лиге шампиона!

Шести пут у историји клуба "неразури" ће играти у финалу елитног европског такмичења

Фудбалери Интера први су финалисти овогодишње Лиге шампиона, пошто су у реваншу поново победили градског ривала Милан (1:0) и прошли укупним резултатом 3:0.

Интер је пред реванш имао велике шансе за пласман у финале после одличне утакмице пре шест дана на истом месту, па сада чека бољег из другог двомеча у којем се у среду састају Манчестер сити и Реал Мадрид (1:1).

Плаво-црни ће шести пут играти за највећи европски трофеј, до сада су га подизали у два наврата, последњи пут 2010. године под Жозеом Мурињом, када је покупљено свих шест пехара у једној сезони.

И не само то, велики успех су зачинили четвртом победом у дербијима "дела Мадонина", што се никада до сада у историји није догодило.

Дуел на стадиону "Ђузепе Меаца" почео је нападима Интера, али је прву велику прилику имао Милан и то у 10. минуту.

После једне сумњиве ситуације, по левом боку је сјајно прошао Сандро Тонали. Вратио је повратну до Брахима Дијаза, који је гађао доњи десни угао, али се голман Андре Онана бацио и спасао свој тим.

Том приликом као да је унапред дефинисана игра у првом полувремену – "росонери" су конкретније претили, али нису могли да створе довољно добре позиције.

Најбољу шансу имао је у финишу првог полувремена повратник Рафаел Леао, који је после сјајног соло продора шутирао поред десне стативе.

Већ у следећем нападу истакао се и голман Милана Мајк Мењан, спречивши Едина Џека да погоди главом за Интер и практично реши питање првог финалисте.

Мреже су до одмора мировале, а онда је домаћин урадио оно што је било најбоље – потпуно је "умртвио" ритам у наставку. Апсолутно се ништа није дешавало у првих 20 минута другог полувремена, али је све решено у 73. минуту.

Резервиста Ромелу Лукаку је некако успео да дотури лопту до Лаутара Мартинеза, овај искоса са леве стране шутирао у ближи угао и матирао голмана за велико славље већине присутних на стадиону.

До краја није било превише узбуђења и изабраници Симонеа Инзагија могли су да почну да прослављају велики успех.

Финале Лиге шампиона на програму је 10. јуна на "Олимпијском стадиону Ататурк" у Истанбулу.

16. мај 2023 • 22:51

90+3' Крај утакмице! Интер је у финалу Лиге шампиона!

Интер је и у реваншу победио градског ривала Милан 1:0 и са укупних 3:0 отишао у финале елитног такмичења!

78' Мартинез умало до другог гола

Поново је капитен домаћих имао прилику да овери победу, сада је Мењан ипак успео да га спречи.

74' ГОООЛ! Лаутаро води Интер у финале!

Питање победника овог двомеча дефинитивно је решено – Интер води 1:0. После додавања резервисте Ромелуа Лукакуа, Лаутаро Мартинез је погодио ближи угао за велико славље Интера.

69' Милан близу шансе

После центаршута са десног бока, Леао је покушао да спусти лопту до Жуниора Месијаса, али је мало недостајало да креира шансу.

65' Интер потпуно умртвио игру

Апсолутно ништа значајно се није десило од наставка меча. Интер је умртвио игру и корача ка финалу Лиге шампиона.

56' Први жути картон на утакмици

Покушавао је судија Клемон Турпан да без картона контролише сусрет, прескочио неколико оштрих стартова, али је у 56. минуту показао прву јавну опомену – у бележницу је уписан Малик Тио.

46' Почело друго полувреме на стадиону "Ђузепе Меаца"

За сада нема промена у тимовима Интера и Милана.

45' Крај првог полувремена

У првом полувремену дербија између Интера и Милана није било голова (0:0).

40' После затишја бура – нова шанса, Мењан сачувао Милан

Сада велика прилика на другој страни и опет изузетна интервенција голмана. Џеко је после прекида био највиши у скоку, шутирао главом, а Мајк Мењан показује зашто је један од најбољих чувара мреже на свету.

38' Велика шанса за Леаа

Показао је Португалац колико је неугодан и значајан за игру Милана. Дочекао је коначно добру ситуацију и довољно простора. Лако се ослободио Бастонија, али је онда шутирао поред десне стативе.

35' Миран период утакмице

Успео је Интер да умири ривала и уведе утакмицу у спорији ритам. "Росонери" не успевају да запрете.

24' Слаб ударац Мхтаријана

Покушао је Интер неколико пута, најбољу прилику имао преко Бареле, али је тада досуђен офсајд. Сада је Мхтаријан покушао са ивице казненог простора и веома лоше шутирао.

Тонали приликом сјајног продора

11' Онана спасао Интер

После једне сумњиве ситуације, по левом боку је сјајно прошао Тонали. Вратио повратну до Брахима Дијаза, који је гађао доњи десни угао, али је се Онана бацио и спасао свој тим.

5' Страшан шут Ерандеза са више од 30 метара

Милан је први припретио и то преко левог бека. Ернандез је упутио страшан ударац са више од 30 метара, голман Онана је остао укопан, али је лопта завршила тик изнад пречке.

1' Почела утакмица на стадиону "Ђузепе Меаца"

Почео је нови "Дерби дела Мадонина" између Интера и Милана.

Леао се вратио у тим "росонера"

Графички приказ постава

Састави:

Интер (3-5-2): Онана – Дармијан, Ачерби, Бастони – Дамфрис, Барела, Чалханоглу, Мхитарјан, Димарко – Џеко, Л. Мартинез

Милан (4-2-3-1): Мењан – Калабрија, Тшау, Томори, Ернандез – Тонали, Крунић – Месиас, Дијаз, Леао – Жиру

Добродошли!

Добродошли на лајв блог реванша полуфинала Лиге шампиона између Интера и Милана (2:0).