Реал поново преокретом до финала фајнал-фора, Барселона подбацила у финишу

Кошаркаши Реал Мадрида други су финалиста овогодишњег фајнал-фора Евролиге у Каунасу. „Краљевски клуб“ у полуфиналном мечу савладао је Барселону са 78:66. Реал ће у финалу играти са екипом Олимпијакоса
Реал поново преокретом до финала фајнал-фора, Барселона подбацила у финишу© Euroleague

Реал Мадрид је екипа која пречесто ове сезоне "устаје из мртвих".

Поново је тим Ћус Матеа успео да надокнади заостатак, врати се у меч и слави након преокрета.

Овога пута, Реал је то успео против љутог ривала – екипе Барселоне у полуфиналу фајнал-фора Евролиге.

Боље је тим из Мадрида отворио меч, али је Барселона, како је меч одмицао, долазила до препознатљивије игре.

До краја прве деонице, каталонски тим је изједначио, а потом почетком друге четвртине, стигао до вођства.

На полувреме, Барселона је отишла са шест поена предности.

Ипак, сви у "Жалгирио арени" знали су да Реал не би смео да се отписује.

"Лос бланкоси" су оправдали ту репутацију и брзо успели да се врате у меч.

Празан ход Барсе, Реал је знао добрано да казни, па је трећу четвртину добио са 22:13.

Барселона је успела да се делимично врати у меч, на моменте разлику смањи на три поена, али је Реал знао да поентира када је највише требало.

Преко Тавареса, као и оних најискуснијих: Родригеза и Љуља, мадридски тим је у финишу стекао осетнију разлику, за коју Барселона није имала времена, снаге и квалитета да сустигне.

Таварес је са 20 поена предводио стрелце победничког тима, Хезоња је убацио 14, а Родригез 12 поена.

Код Барселоне, истакли су се Абринес са 16 и Лапровитола са 12 поена.

Српски кошаркаш Никола Калинич меч је завршио са шест поена.

Реал је изборио пласман у финале, где ће се састати са екипом Олимпијакоса.

Грчки тим у првом полуфиналу елиминисао је Монако, резултатом 76:62.

• 19. мај 2023 • 21:53

21:53

Крај меча, Реал је други финалиста!

Мадриђани на крају славе над Барселоном резултатом 78:66 и тако резервишу своје место у финалу Евролиге.

• 21:49

39' - Последњи минут, Реал има +7

Поенима са линије за слободна бацања, Реал стиче седам поена предности у самом финишу меча.

Мадриђани су центиметрима далеко од победе.

• 21:44

38' - Реал пред победом, Барси понестаје времена

Закуцава Таварес и Реал стиче осам поена предности на нешто више од два минута до краја меча.

Барселони су у финишу потребни што бржи и што лакши поени...

• 21:39

35' - Реал контролише меч, битни поени Родригеза

Великих седам поена предности стиче тим из Мадрида, након што је у последњој секунди напада, Серхио Родригез погодио тројку.

За сада Реал у последњој четвртини води са 9:5, што говори да су и одлично затворили прилазе ка свом кошу.

Чека се одговор Барселоне...

• 21:26

Крај треће четвртине: Барселона - Реал Мадрид 55:58

Након 30 минута коашрке, Реал Мадрид има предност у износу од три поена.

"Лос бланкоси" су одиграли одличну трећу четвртину, коју су добили са 22:13 и тако стекли контролу над мечом.

Очекује нас веома неизвесна и узбудљива завршница другог полуфинала у Каунасу.

• 21:18

26' - Реал преокреће и стиже до вођства

Моментум утакмице сада је потпуно на страни Реала, који сурово кажњава и користи празан ход Барселоне.

Мадриђани праве серију 8:0 и преокрећу резултат, те стичу вођство први пут још од прве четвртине - 49:47.

• 21:09

24' - У истом ритму и у наставку меча

Не дозвољава Реал свом љутом ривалу да стекне двоцифрену предност. Кад год би Барселона кренула да се озбиљније одваја, Реал би проналазио начин да разлику спусти на једноцифрену бројку.

Средином треће четвртине, резутлат је 47:43 у корист Барселоне.

• 21:03

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина у "Жалгирио арени" у Каунасу.

• 20:47

Полувреме: Барселона - Реал Мадрид 42:36

Љуљ погађа тројку у финишу друге четвртине, чиме Реал успева да смањи заостатак на шест поена.

Тројка Сатуранског са више од пола терена, није била призната, јер је српски кошаркаш избацио лопту после истека времена.

Абринес са девет, а Кјурић са осам поена, предводе стрелце "Блаугране".

У редовима Реала, истичу се Таварес са 10 и Рендолф са шест поена.

• 20:32

16' - Јокубаитис погађа, моментум на страни Барселоне

Уз солидну подршку својих, али и навијача Олимпијакоса, Барселона стиче контролу над утакмицом.

"Блауграна" је у добром ритму, а поенима Јокубаитиса ствара пет поена предности.