Крах Бајерна против Лајпцига, Борусија може да му "преотме" титулу

Велику прилику има Борусија из Дортмунда да коначно прекине десетогодишњу доминацију највећег ривала

Фудбалери Лајпцига направили су велики преокрет и победили Бајерн у Минхену 3:1 у дербију Бундеслиге, чиме би могли директно да предају Борусији шампионски пехар.

Лајпциг је губио на "Алијанц арени", али је преокренуо у другом полувремену и коло пре краја задао такав ударац Баварцима, од којег ће се тешко опоравити.

Када је Серж Гнабри у 25. минуту искористио асистенцију Томаса Милера, чинило се да ће Бајерн направити велики корак ка новој "салатари".

Међутим, екипа Томаса Тухела се распала у другом полувремену и гости су то умели да искористе.

Лајмер је у 65. минуту изједначио, да би Кристофер Нкунку десетак минута касније са беле тачке донео преокрет.

Трон је кренуо да се тресе, а потпуно је уздрман у финишу, када је Доминик Собослаи погодио и потврдио крах баварске машине.

Бајерн коло пре краја има 68 бодова, један више и утакмицу од другопласиране Борусија, која би, у случају два тријумфа до краја, постала нови шампион.

"Милионери" у недељу од 17.30 гостују код Аугсбурга.

Екипа са "Алијанц арене" је 10 година узастопно владала Немачком, али то би врло лако могло да се промени.

У осталим утакмицама Херта из Берлина и Бохума ремизирали су 1:1, истим резултатом завршен је дуел Вердера и Келна, трећи реми, овога пута резултатом 2:2 одиграли су Шалке и Ајнтрахт из Франкфурта, док је у окршају са највише погодака Хофенхајм победио Унион Берлин – 4:2.