Севиља је власник Лиге Европе - пеналима срушила Муриња и Рому за седму титулу

Клуб из Андалузије наставља да ређа трофеје у Лиги Европе, пошто су освојили чак седми наслов у последњих 17 година

Фудбалери Севиље још једном су освојили трофеј у Лиги Европе, пошто су у финалу у Будимпешти били бољи од Роме након извођења једанаестераца - 1:1 (4:2).

Тако је Севиља стигла до седме титуле у овом такмичењу, прве после три године, наставивши невероватну серију резултата, започету првим трофејом из 2006. године.

После 120 минута фудбала, резултат је био 1:1 па се приступило продужецима. Екипа Жозеа Муриња примила је први гол у финалим европских такмичења још од 2003. године, када је предводио Порто против Селтика у финалу тадашњег Купа УЕФА.

Ипак, након незанимљивих продужетака, приступило се извођењу пенала у којима су се играчи Севиље далеко боље снашли. Пресудни погодак постигао је Монтијел, који је био стрелац и одлучујућег пенала у финалу Светског првенства у Катару.

У регуларних 90 минута, Рома је повела преко Паула Дибале, док је аутогол Манћинија вратио Севиљу у игру у другом полувремену. Управо је Манћини био један од трагичара неискористивши пенал у пенал-серији...

1. јун 2023 • 00:03

Севиља је освајач Лиге Европе

Седми пут у седмом финалу, Севиља тријумфује и потврђује да је апсолутни рекордер у овом такмичењу.

Први пораз Жозеа Муриња у великим европским финалима у каријери!

ПЕНАЛИ!

Четврта серија:

Патрисио чува Рому у животу, брани ударац Монтијелу, али судија тражи да се поново изведе ударац јер је голман Роме наводно раније изашао са гол линије. Монтијел шутира поново и постиже гол, Севиља је освајач Лиге Европе!

Трећа серија:

Севиља води 3:1, јер је и Иван Ракитић био прецизан. Ибањез на реду за Рому, али он погађа стативу. Велика предност за шпански тим!

Друга серија:

Ламела је прецизан, за 2:1 у корист Севиље. Манћини је трагичар за Рому, Боно му је одбранио ударац. Исти играч који је и постигао аутогол којим је Севиља изједначила у другом полувремену...

Прва серија:

Окампос постиже гол, Севиља води 1:0. Кристанте за Рому такође прецизан, сада је 1:1.

31. мај 2023 • 23:51

Гледаћемо пенале!

Напокон крај и другог продужетка, који је због бројних прекида уместо 15, трајао читавих 26 минута!

Ипак, и даље нема нових голова и сада ће пенал серија одлучивати о победнику.

Почео је други продужетак

Ништа нарочито важно није виђено у првих 15 минута. Екипе не желе много да ризикују.

Гледаћемо продужетке!

Имала је Севиља велику шансу у финишу зауставног времена, али како је резултат остао 1:1, следи додатних 30 минута фудбала!

76' - Ипак нема пенала, промењена одлука!

Ентони Тејлор је погледао ВАР снимак и Рома може да одахне. Енглез каже да то ипак није био пенал, признао је грешку и при резултату 1:1, меч може да се настави.

75' - Пенал за Севиљу!

Окампос је убио у шеснаестерцу, тамо га је Ибањез наизглед фаулирао, али остаје да се види хоће ли Тејлор гледати ВАР снимак.

67' - Коначно шанса за Рому

После доста времена, Римљани су имали шансу, велика гужва у шеснаестерцу, покушавали су и Абрахам и Смолинг, Боно је успео да направи одбрану, а после тога Ибањез не успева да затресе мрежу Севиље.

55' - Гооооол, Севиља изједначила на 1:1

Какав почетак другог полувремена, као да се Рома мало успавала након вођства у првом делу.

Навас је центрирао са десне стране, а тамо лопта погађа Мансинија у ногу, па тако аутогол враћа Севиљу у овом финале!

Почело је друго полувреме

Мурињова екипа је на пола пута до новог европског трофеја.

Крај првог полувремена - Рома води 1:0

Рома је повела у 35. минуту преко Дибале, а у финишу првог дела, Иван Ракитић је имао најбољу шансу за Севиљу када је ударцем са дистанце погодио стативу.

43' - Шанса за Севиљу

Ракитић је центрирао из корнера, а тамо је један од играча Севиље играо главом, али мало преко гола иде тај ударац.

35' - Гооооол, Рома води 1:0!

У два-три потеза након одузете лопте на средини терена, Рома стиже до вођства пошто је стрелац Пауло Дибала!

Ракитић је изгубио лопту од Кристантеа, потом следи додавање Мансинија за Аргентинца, који лепо матира голмана Севиље!

22' - Жути картон за Немању Матића

Један мало оштрији старт српског интернационалца на средини терена и одмах је санкционисан од стране Ентонија Тејлора.

12' - Велика шанса за Рому!

Изненада шанса за Рому, Спинацола је био сам тамо око пенала, шутирао из прве, али Боно успева да одбрани ударац и отклони опасност.

Много среће за Севиљу!

1' - Почела је утакмица у Будимпешти!