Сити освојио "дуплу круну", Гундоган пресудио Јунајтеду у финалу ФА купа

Фудбалери Манчестер ситија, савладали су у финалу ФА купа градске ривале, екипу Јунајтеда, са 2:1 и тако дошли до "дупле круне" ове сезоне
Сити освојио "дуплу круну", Гундоган пресудио Јунајтеду у финалу ФА купаGetty © Mike Hewitt

На крилима Илкаја Гундогана, екипа Манчестер ситија дошла је до другог трофеја ове сезоне.

"Грађани" су у финалу на "Вемблију", са 2:1 били бољи од екипе Манчестер јунајтеда.

Одлично је кренуло по тим Пепа Гвардиоле, пошто је Гундоган у 12. секунди ухватио волеј и затресао мрежу "црвених ђавола".

Био је то историјски погодак, пошто је постао најбржи у финалу и историји такмичења.

Иако су били у шоку након тог гола, успели су фудбалери Јунајтеда да дођу до изједначења у првом полувремену.

Играо се 33. минут, када је тиму Тен Хага досуђен пенал, који је у гол претворио Бруно Фернандеш.

Сити је упркос том голу, константно био бољи тим, који је више и конкретније нападао.

Такав приступ исплатио им се, пошто су почетком другог полувремена постигли други гол, који је решио меч.

Поново је актер био Гундоган, који овога пута након корнера и уигране акције, одлично реагује и са ивице шеснаестерца, левом ногом послао лопту у мрежу ривала.

До краја меча виђена су узбуђења на обе стране, али се резултат није мењао.

Манчестер сити тако је, након Премијер лиге, ове сезоне освојио и ФА куп.

Прилику за "триплу круну", Сити ће имати у финалу Лиге шампиона, у којем се састају са екипом Интера.