Српски баскеташи "запалили" Беч - Стојачић за полуфинале Светског првенства

Браниоци трофеја на првенству света у баскету 3x3 дошли су до борби за медаље
Српски баскеташи "запалили" Беч - Стојачић за полуфинале Светског првенстваGetty © Christian Petersen / Staff

Селекција Србије у баскету 3x3 пласирала се у полуфинале Светског првенства у Бечу, пошто је у суботу увече у драматичној завршници савладала домаћина Аустрију са 21:18.

Тренутак одлуке догодоио се при резултату 19:18 за Србију, када је "двојку" преко руке противничког играча погодио Страхиња Стојачић и донео тријумф "орловима".

Србија је слабије почела меч, Аустрија је серијом 6:0 у једном тренутку имала осетну предност, али су браниоци светске круне подигли ниво игре и обезбедили пласман у полуфинале. Тамо ће у недељу од 15.40 играти против Летоније, која је у четврфиналном мечу победила Холандију 19:18.

Други полуфинални пар чине Бразил и САД (16.05 часова). Финални меч првенства заказан је за 18.25, док ће борба за бронзану медаљу бити од 17.15 сати. На седам Светских првенстава у баскету 3x3, Србија је освојила пет златних медаља и једну сребрну.