Крај једне ере - Бензема се опростио од Реала голом

Мадридски Реал и Атлетик Билбао одиграли су нерешено - 1:1 у последњем колу шпанске Ла Лиге

На крцатом стадиону "Сантјаго Бернабеу", Реал је ремијем затворио сезону и опростио се од неколико играча који ће променити средину овог лета.

Билбао је повео голом Санцета у 49. минуту, иако су до предности могли и после десет минута игре, да је Весга искористио пенал.

Бод Реалу донео је, на свом опроштају од Мадрида, Карим Бензема у 72. минуту са беле тачке.

Реал је још једном до краја затресао мрежу гостију, али је гол Винисијуса поништен због офсајда.

Бензема је два минута након 355. гола у дресу Реала напустио терен, уз овације са трибина.

На крају меча навијачи су поздравили и Едена Азара, Марка Асенсија и Маријана, који, попут Бенземе, напуштају Реал овог лета.

Мајорка је са 3:0 савладала Рајо Ваљекано, Осасуна је била боља од Ђироне - 2:1, истим резултатом је Сосиједад савладао Севиљу, док су Виљареал и Атлетико одиграли нерешено 2:2.

Реал је сезону завршио на другом месту на табели са 78 бодова, док је Атлетико трећи са 77. Барселона је прва са 88 бодова уз меч мање.

Ла Лига се завршава мечевима који почињу у 21, а ти мечеви ће одлучити ко се сели у другу лигу.