Не може узбудљивије од овога - Антверпен до титуле у последњим секундама

Фудбалери Антверпена освојили су титулу првака Белгије, пошто су у последњем колу плеј-офа одиграли нерешено у гостима са екипом Генка - 2:2

Завршница белгијског шампионата је сваке године узбудљива, али се чини да ће наредне тешко надмашити ову сезону.

Антверпен је постао првак Белгије пети пут у клупској историји (први од 1957. године), а титулу је донео Тоби Алдервејрелд, спектакуларним голом у последњим секундама.

Генк је повео у 45. минуту, али су гости изједначили у 58.

Хејнен је донео нову предност Генку у 75, а искусни Алдервејрелд је свом дечачком клубу донео титулу фантастичним ударцем са дистанце у четвртом минуту судијске надокнаде.

Антверпен је сезону завршио на првом месту на табели са 47 бодова.

Клуб Бриж је у гостима савладао Ројал Унион са 3:1. Ројал Унион је на домаћем терену имао вођство од 1:0 до 89. минута, а онда је Клуб Бриж направио преокрет и остварио победу од 3:1.

Генк је други на табели са 46 бодова, колико има и трећепласирани Ројал Унион. Клуб Бриж је четврти са 36 бодова.