Црна Гора и Мађарска одиграле без голова, Шкотска шокирала Норвешку

Фудбалери Црне Горе и Мађарске одиграли су 0:0 у мечу групе Г квалификација за Европско првенство

У мечу без много прилика за гол, Мађарска је имала лопту више у поседу, али се резултат није мењао под Горицом.

Резултат из Подгорице је идеалан за Србију која сад има широм отворен пут ка пласману на Европско првенство које ће се наредног лета одржати у Немачкој.

На табели Г групе прва је Србија са шест бодова из два меча, другопласирана је Мађарска са четири бода из два меча, док је на трећем месту Црна Гора са истим бројем бодова, али из три одигране утакмице.

Литванија и Бугарска имају само по бод, пошто су одиграле нерешено 1:1.

У наредном колу Црна Гора је слободна, а Мађарска ће угостити Литванију, док Србија гостује Бугарској.

Велико изненађење виђено је у А групи где је Шкотска као гост победила Норвешку иако је губила до 87. минута.

Домаћин је повео голом Холанда са пенала у 61. минуту, али су преокрет донели Дајкс и Меклин у 87. и 89. минуту.

Шкотска је победом направила џиновски корак ка пласману на ЕП јер има максималних девет бодова из три одиграна меча, док је Норвешка са једним бодом из три утакмице практично остала само на теоретској шанси да се домогне континенталног шампионата.