Европа има новог шампиона, болан пораз Србије у четвртфиналу

Кошаркашице Србије поражене су од Белгије у четвртфиналу Европског првенства у Љубљани резултатом 93:53

Женска кошаркашка репрезентација Србије завршила је учешће на Европском првенству поразом у четвртфиналу.

Белгија, која је важила за фаворита иако игра против актуелног шампиона Европе, одиграла је савршену утакмицу која је, практично, одлучена у првих пет минута игре.

Српским кошаркашицама ништа није полазило за руком – на прве поене су чекале пет минута, када је Белгија већ имала предност 14:0.

Кјара Линскенс и Ема Месеман су биле потпуно незаустављиве у нападу, па се готово сваки напад завршавао њиховим поенима.

Остале играчице су их сјајно пратиле, па су Белгијанке погодиле скоро све што су бациле на кош.

На другој страни, није било решења у нападу, па је Белгија убедљиво добила прву четвртину – 28:8.

Друга четвртина је донела потпуно другачију слику – Србија је коначно кренула да игра боље у нападу, док су Белгијанке, сасвим очекивано, почеле и да греше и да се опуштају.

У завршници друге четвртине, Саша Чађо је постигла три тројке заредом, Србија је добила четвртину (23:21) па се у друго полувреме ушло са надом да би Србија могла да се врати у меч.

Међутим, Белгијанке су „затегле“, направиле серију на старту треће четвртине, па је предност расла из минута у минут.

У последњу четвртину је Белгија ушла са 14:0, па се стекао утисак да сви једва чекају крај меча.

Ема Месеман одиграла феноменалан меч и остварила трипл-дабл са 15 поена, 13 скокова и десет асистенција, а Линскенс је убацила 14 поена, уз осам ухваћених лопти.

У екипи Србије, једина двоцифрена је била Ивон Андерсон са 20 поена, а Саша Чађо је додала девет.

Белгија ће у полуфиналу играти са бољим из дуела Француска – Црна Гора.

• 22. јун 2023 • 16:40

16:40

Крај меча - 93:53

Тежак и болан пораз Србије у четвртфиналу.

• 16:23

35' Србија потпуно без игре - 85:45

Серија Белгијанки у последњој четвртини - 14:0.

• 16:11

Крај треће четвртине - 71:45

Белгија ће, сасвим изгледно, играти у полуфиналу, само је питање са којом разликом ће победити у овом мечу.

• 16:01

24' Нова серија Белгијанки - 57:33

Додају гас Белгијанке на старту другог полувремена, увећале су разлику и сада имају чак 24 поена предности.

• 15:56

21' Настављен је меч

Може ли Србија да се врати у игру?

• 15:39

Полувреме - 49:31

Убедљива предност Белгије на полувремену резултат је ужасног почетка меча, у којем је Србија чекала пет минута на прве поене.

Екипа Марине Маљковић је заиграла боље у нападу, али у одбрани нема решења за две најбоље играчице Белгије - Лискенс и Месеман (13 поена) и Линскенс (12).

Саша Чађо је у завршници друге четвртине погодила три везане тројке, па је она са девет поена најефикаснија у екипи Србије.

• 15:35

18' Три тројке Саше Чађо - 43:29

Саша Чађо погађа три тројке заредом, Србија све боља у нападу.

"Само" треба наћи одбрану за Белгијанке.

• 15:32

15' Нема решења за Линскенс и Месеман - 39:20

Србија је побољшала игру у нападу, што је очигледно по броју поена.

Али, у одбрани још нема решења за расположене Линскенс и Месеман.

• 15:26

13' Сада серија Србије - 16:31

Белгија није искористила неколико везаних напада, а Србија јесте.

И даље Белгијанке имају убедљиву предност, али радује реакција српских кошаркашица.

• 15:17

Крај прве четвртине 8:28

Ужасан почетак четвртфиналног меча за Србију, један од најлошијих у последњих неколико година.

Белгијанке играју добро, погодиле су готово све што су бациле ка обручу, али Србија брзо мора да пронађе игрукако би избегла тежак пораз.