Европа има новог шампиона, болан пораз Србије у четвртфиналу

Кошаркашице Србије поражене су од Белгије у четвртфиналу Европског првенства у Љубљани резултатом 93:53

Женска кошаркашка репрезентација Србије завршила је учешће на Европском првенству поразом у четвртфиналу.

Белгија, која је важила за фаворита иако игра против актуелног шампиона Европе, одиграла је савршену утакмицу која је, практично, одлучена у првих пет минута игре.

Српским кошаркашицама ништа није полазило за руком – на прве поене су чекале пет минута, када је Белгија већ имала предност 14:0.

Кјара Линскенс и Ема Месеман су биле потпуно незаустављиве у нападу, па се готово сваки напад завршавао њиховим поенима.

Остале играчице су их сјајно пратиле, па су Белгијанке погодиле скоро све што су бациле на кош.

На другој страни, није било решења у нападу, па је Белгија убедљиво добила прву четвртину – 28:8.

Друга четвртина је донела потпуно другачију слику – Србија је коначно кренула да игра боље у нападу, док су Белгијанке, сасвим очекивано, почеле и да греше и да се опуштају.

У завршници друге четвртине, Саша Чађо је постигла три тројке заредом, Србија је добила четвртину (23:21) па се у друго полувреме ушло са надом да би Србија могла да се врати у меч.

Међутим, Белгијанке су „затегле“, направиле серију на старту треће четвртине, па је предност расла из минута у минут.

У последњу четвртину је Белгија ушла са 14:0, па се стекао утисак да сви једва чекају крај меча.

Ема Месеман одиграла феноменалан меч и остварила трипл-дабл са 15 поена, 13 скокова и десет асистенција, а Линскенс је убацила 14 поена, уз осам ухваћених лопти.

У екипи Србије, једина двоцифрена је била Ивон Андерсон са 20 поена, а Саша Чађо је додала девет.

Белгија ће у полуфиналу играти са бољим из дуела Француска – Црна Гора.

22. јун 2023 • 16:40

Крај меча - 93:53

Тежак и болан пораз Србије у четвртфиналу.

35' Србија потпуно без игре - 85:45

Серија Белгијанки у последњој четвртини - 14:0.

Крај треће четвртине - 71:45

Белгија ће, сасвим изгледно, играти у полуфиналу, само је питање са којом разликом ће победити у овом мечу.

24' Нова серија Белгијанки - 57:33

Додају гас Белгијанке на старту другог полувремена, увећале су разлику и сада имају чак 24 поена предности.

21' Настављен је меч

Може ли Србија да се врати у игру?

Полувреме - 49:31

Убедљива предност Белгије на полувремену резултат је ужасног почетка меча, у којем је Србија чекала пет минута на прве поене.

Екипа Марине Маљковић је заиграла боље у нападу, али у одбрани нема решења за две најбоље играчице Белгије - Лискенс и Месеман (13 поена) и Линскенс (12).

Саша Чађо је у завршници друге четвртине погодила три везане тројке, па је она са девет поена најефикаснија у екипи Србије.

18' Три тројке Саше Чађо - 43:29

Саша Чађо погађа три тројке заредом, Србија све боља у нападу.

"Само" треба наћи одбрану за Белгијанке.

15' Нема решења за Линскенс и Месеман - 39:20

Србија је побољшала игру у нападу, што је очигледно по броју поена.

Али, у одбрани још нема решења за расположене Линскенс и Месеман.

13' Сада серија Србије - 16:31

Белгија није искористила неколико везаних напада, а Србија јесте.

И даље Белгијанке имају убедљиву предност, али радује реакција српских кошаркашица.

Крај прве четвртине 8:28

Ужасан почетак четвртфиналног меча за Србију, један од најлошијих у последњих неколико година.

Белгијанке играју добро, погодиле су готово све што су бациле ка обручу, али Србија брзо мора да пронађе игрукако би избегла тежак пораз.

6' Први поени за Србију - 2:14

Ивон Андерсон је постигла прве поене за Србију на мечу.

Белгија има убедљиву предност.

3' Бољи старт Белгије - 0:8

Серија Белгије на почетку меча -лоша игра Србије у нападу, што су Белгијанке искористиле и дошле до убедљиве предности.

Марина Маљковић тражи тајм-аут.

1' Почео је меч

Први напад има репрезентација Белгије.

Интонирају се химне

Ускоро ће почети меч у Љубљани.

Мађарска је први полуфиналиста

Женска кошаркашка репрезентација Мађарске пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је победила Чешку резултатом 62:61 (7:11, 22:11, 19:17, 14:22).

Најефикаснија у селекцији Мађарске била је Кјеша Гори са 17 поена, уз седам скокова, док је Дебора Дубеи остварила дабл-дабл учинак са 10 поена и 11 скокова.

У пораженом тиму најбоља је била Натали Ступалова са 20 поена.

Мађарска ће у полуфиналу ЕП играти са победником меча Шпаније и Немачке.