Прва победа на Вимблдону дело Рубљова, Рус "почистио" Аустралијанца

Руски тенисер Андреј Рубљов, победом је отворио такмичење на Вимблдону, пошто је у три сета надиграо Аустралијанца Макса Пурсела
Прва победа на Вимблдону дело Рубљова, Рус "почистио" АустралијанцаGetty © Mike Hewitt

Званично је отворен овогодишњи Вимблдон, а прву победу на престижном такмичењу у 2023. години уписао је Рус Андреј Рубљов.

Он је за сат и 35 минута тениса са 3:0 у сетовима савладао 64. на АТП листи, Макса Пурсела из Аустралије.

Рубљов је готово рутински стигао до победе, а највише отпора противник му је пружао у другом сету.

Први је трајао равно пола сата, а руски тенисер га је добио са 6:3, уз један освојен брејк.

Деловало је да ће Аустралијанац у другом успети да дође до изједначења, поготово након раног брејка и предности од 4:1 и 5:2.

Ипак, Рубљов је оправдао статус фаворита и свој квалитет, направио два брејка и потпуни преокрет, те са 7:5 стигао до 2-0 у сетовима.

Серија од три брејка виђена је на старту трећег сета, а два од та три дело су Рубљова.

Седми тенисер на АТП листи потом је одбранио брејк предности до краја сусрета и трећи сет освојио са 6:4.

Противник у наредном колу биће му бољи из дуела Луке ван Ашеа из Француске и Аслана Карацева из Русије.