Одбојкаши сломили отпор Кубе, следи одлучујући испит против Француске

"Плава чета" направила велики корак у борби за финални турнир и сада поново све има у својим рукама

Одбојкаши Србије савладали су Кубу резултатом 3:2, по сетовима 19:25, 25:23, 25:21, 22:25, 15:11, тако да остају у борби за пласман на финални турнир Лиге нација.

Петим тријумфом, Србија се вратила на девето место, а меч против Француске, који је на програму у петак од 22.30 часова по нашем времену, вероватно ће бити и одлучујући у трци за Гдањск.

Изабраници Игора Колаковића имали су потешкоћа у првом, али су у другом сету успели да доминирају, иако је почетак био тежак.

У трећем периоду, одбојкаши су показали најстабилнију игру, а Кубанци грешили, али ту није био крај драме.

"Плава чета" је изгубила четврти сет, пре него што је у одлучујућем ипак остварила важан тријумф.

У српској селекцији Дражен Лубурић је освојио 18, Миран Кујунџић 16, а Александар Недељковић 12 поена. Код Кубанаца блистао је Ерера са 30, док је Лопес постигао 14 поена.

Последњи ривал Колаковићевим изабраницима биће Бугарска у суботу, такође од 22.30 сати.

Пласман на завршни турнир Лиге нација избориће осам најбоље пласираних селекција.

Завршни турнир је на програму од 19. до 23. јула у Гдањску.