Селекција Уроша Стевановића успела је да направи велики резултат и ушла у борбу за медаље
Србија у полуфиналу Светског првенства - подвиг против Италије, вицешампиони пали на пенале!© RTS / screenshot

Србија је у полуфиналу Светског првенства у ватерполу први пут после шест година и то на какав начин! Селекција Уроша Стевановића успела је да приреди изненађење и елиминише светске вицешампионе, екипу Италије, и то након велике драме - 11:11, петерцима 4:3!

Тешко да је други четвртфинални меч на Светском првенству у Фукуоки могао да буде драматичнији. Свака од четири четвртине била је окончана нерешеним резултатом и чинило се да су петерци једноставно морали да буду ти који ће решити питање победника.

Србија је повела 2:0 на старту меча, али то је било уједно и последње вођство "делфина", све до одлучујућег петерца који је погодио Страхиња Рашовић. Италија је брзо преокренула и од тада увек имала предност од једног гола. Како би Италијани повели, тако би Србија морала да се враћа и стиже до изједначења.

Одлична игра Италије са играчем више и мучење Србије на десном крилу били су највећи разлози зашто "делфини" никако нису успевали да у финишу стигну до преокрета. Пресудан погодак у регуларном делу меча погодио је Убовић на 48 секунди до краја, када је успео да изједначи резултат и одведе меч у петерце.

А ту је Србију тешко победити јер на голу има Бранислава Митровића. Искусни голман је одбранио ударце у другој и петој серији, да би после тога Рашовић био прецизан за подвиг подмлађене селекције Србије, која покушава да крене стопама славне "златне генерације".

Србија ће у четвртак играти у полуфиналу Светског првенства против Грчке, која је претходно победила Црну Гору 10:9. Преостала четвртфинала чине Мађарска - САД и Шпанија - Француска. Србија је сада на победу од прве медаље на првенствима света од 2017. године и на победу од тога да се квалификују на Олимпијске игре у Паризу 2024, за шта ће им бити потребно да савладају и Грке у репризи финала Игара у Токију.

• 25. јул 2023 • 10:45

10:45

Готово је - Србија је у полуфиналу!

Да Монте у петој серији не успева да погоди, Митровић брани, други пут данас!

Рашовић и готово је, Србија је у полуфиналу - 4:3!

• 10:45

Четврта серија - 3:3!

Прешути успева да некако постигне гол за 3:2.

Са друге стране, Јакшић изједначава на 3:3!

• 10:45

Трећа серија - 2:2!

У трећој серији, Ди Фулвио успева да постигне гол за 2:1.

Са друге стране, Вучинић за 2:2!

• 10:44

Остаје 1:1

Ди Сома не успева да матира Митровића на почетку друге серије!

Радуловић на другој страни не успева да то искористи, нова одбрана Делунга.

• 10:43

Прва серија пенала - 1:1

Италија прва шутира, Ди Фулвио матира Митровића за 1:0!

На другој страни, први шутира Драшовић и то је 1:1.

• 10:40

Гледаћемо петерце!

Крај регуларног дела меча, свака четвртина је завршена нерешеним резултатом!

Сада следи окршај олимпијских шампиона из Токија и светских вицешампиона из Будимпеште. Да видимо може ли Србија да приреди изненађење!

• 10:37

Ево гола за Србију - 11:11!

Ево гола за Србију на 48 секунди до краја - сјајна акција, Убовић је стрелац!

• 10:34

Ди Фулвио доминира - 10:11

Његов трећи гол из петог шута, и опет из играча више - просто невероватно. Чак осам голова су тако постигли данас, само три када је био изједначен број играча у базену.

Још три минута!

• 10:29

Важно изједначење Србије - 10:10

Браво за Страхињу Рашовића, поново се Србија враћа у егал. Још нешто више од пет минута, а "делфини" се и даље не предају.