Србија у полуфиналу Светског првенства - подвиг против Италије, вицешампиони пали на пенале!

Селекција Уроша Стевановића успела је да направи велики резултат и ушла у борбу за медаље

Србија је у полуфиналу Светског првенства у ватерполу први пут после шест година и то на какав начин! Селекција Уроша Стевановића успела је да приреди изненађење и елиминише светске вицешампионе, екипу Италије, и то након велике драме - 11:11, петерцима 4:3!

Тешко да је други четвртфинални меч на Светском првенству у Фукуоки могао да буде драматичнији. Свака од четири четвртине била је окончана нерешеним резултатом и чинило се да су петерци једноставно морали да буду ти који ће решити питање победника.

Србија је повела 2:0 на старту меча, али то је било уједно и последње вођство "делфина", све до одлучујућег петерца који је погодио Страхиња Рашовић. Италија је брзо преокренула и од тада увек имала предност од једног гола. Како би Италијани повели, тако би Србија морала да се враћа и стиже до изједначења.

Одлична игра Италије са играчем више и мучење Србије на десном крилу били су највећи разлози зашто "делфини" никако нису успевали да у финишу стигну до преокрета. Пресудан погодак у регуларном делу меча погодио је Убовић на 48 секунди до краја, када је успео да изједначи резултат и одведе меч у петерце.

А ту је Србију тешко победити јер на голу има Бранислава Митровића. Искусни голман је одбранио ударце у другој и петој серији, да би после тога Рашовић био прецизан за подвиг подмлађене селекције Србије, која покушава да крене стопама славне "златне генерације".

Србија ће у четвртак играти у полуфиналу Светског првенства против Грчке, која је претходно победила Црну Гору 10:9. Преостала четвртфинала чине Мађарска - САД и Шпанија - Француска. Србија је сада на победу од прве медаље на првенствима света од 2017. године и на победу од тога да се квалификују на Олимпијске игре у Паризу 2024, за шта ће им бити потребно да савладају и Грке у репризи финала Игара у Токију.

25. јул 2023 • 10:45

Готово је - Србија је у полуфиналу!

Да Монте у петој серији не успева да погоди, Митровић брани, други пут данас!

Рашовић и готово је, Србија је у полуфиналу - 4:3!

Четврта серија - 3:3!

Прешути успева да некако постигне гол за 3:2.

Са друге стране, Јакшић изједначава на 3:3!

Трећа серија - 2:2!

У трећој серији, Ди Фулвио успева да постигне гол за 2:1.

Са друге стране, Вучинић за 2:2!

Остаје 1:1

Ди Сома не успева да матира Митровића на почетку друге серије!

Радуловић на другој страни не успева да то искористи, нова одбрана Делунга.

Прва серија пенала - 1:1

Италија прва шутира, Ди Фулвио матира Митровића за 1:0!

На другој страни, први шутира Драшовић и то је 1:1.

Гледаћемо петерце!

Крај регуларног дела меча, свака четвртина је завршена нерешеним резултатом!

Сада следи окршај олимпијских шампиона из Токија и светских вицешампиона из Будимпеште. Да видимо може ли Србија да приреди изненађење!

Ево гола за Србију - 11:11!

Ево гола за Србију на 48 секунди до краја - сјајна акција, Убовић је стрелац!

Ди Фулвио доминира - 10:11

Његов трећи гол из петог шута, и опет из играча више - просто невероватно. Чак осам голова су тако постигли данас, само три када је био изједначен број играча у базену.

Још три минута!

Важно изједначење Србије - 10:10

Браво за Страхињу Рашовића, поново се Србија враћа у егал. Још нешто више од пет минута, а "делфини" се и даље не предају.

Ди Фулвио кажњава "делфине" - 9:10

Не вреди - Рашовић је искључен и одмах након тога Италија стиже до новог вођства.

Крај треће четвртине - 9:9!

Ђорђе Вучинић тресе мрежу Италије за 9:9 на само 10 секунди пре краја треће четвртине. Поново смо профункционисали у игри са играчем више.

Италијани све понављају - 8:9

Како је Сава Ранђеловић зарадио искључење, Италијани поново матирају Митровића преко Ди Фулвија.

Поново Рашовић - 8:8!

Сада и Србија стиже до четвртог гола са играчем више, трећи гол Страхиње Рашовића на овом мечу. Искупио се за промашени петерац и затресао је мрежу у битном тренутку.

Италијани су упорни - 7:8

Не успева Србија да одбрани играча више, Бруни то поново користи и то је нова предност за "азуре". Још нешто мало више од три минута до краја треће четвртине.

Одличан напад Србије - 7:7!

Сјајна акција коју крунише Василије Мартиновић - његов први гол на Светском првенству!

И опет тај играч више - 6:7

Трећи напад заредом у ком видимо гол, Италија води 7:6 преко Велота, и ово је био напад са играчем више. Четири од седам је искоришћеност тих ситуација у редовима Италије.

Ново изједначење Србије - 6:6

И Србија у наредном нападу користи играча више и Никола Јакшић под притиском матира Делунга за ново изједначење.

19' - Поново вођство Италије (6:5)

Италија стиже до предности преко Прешутија и то након напада са играчем више.

Крај друге четвртине - 5:5!

Прво је било 3:3, сада 2:2 у другој деоници и тако и даље имамо егал утакмицу.

Италија је успела да изједначи преко Ди Соме и то из петерца, на 43 секунде пре краја друге четвртине.

После фаула на другој страни, пенал је добила и Србија, али Рашовић га не користи. Ово је велика штета, могла је Србија да стигне до предности пред полувреме. Имали су "делфини" и један напад са два играча више раније током меча који нису искористили, резултат је могао да буде бољи.

15' - И нови гол Србије (5:4)

Поново Страхиња Рашовић, сада приликом напада са играчем више. Преокрет "делфина" на минут до краја полувремена.

14' - Србија стиже до 4:4!

Ево потребног гола и то Страхиње Рашовића. Била је то контра која је успорила, али после из позиционог напада искусни ватерполиста тресе мрежу Италијана.

13' - Поново води Италија, 4:3

Италијани користе играча више и стижу до предности преко Едуарда ди Соме

11' - И даље 3:3

Тврд почетак друге четвртфинале, поново дуго без гола, пуна три минута.

Крај прве четвртине - 3:3

Србија се добро држи против агресивних и уиграних Италијана. Било је и 2:0, олако је после дошло до преокрета, али гол Драшовића одржава егал након почетних осам минута.

Драшовић враћа на 3:3!

Србија стиже до изједначења после прецизног петерца, након фаула над Јакшићем.

Невероватно - 3:2 за Италију

Велики пад Србије у последњих неколико минута, поново је Канели стрелац и то после грешке нашег тима приликом започињања напада.

6' - Италијани изједначили на 2:2

Италијани су се пробудили, Лоренцо Бруни успева са центарске позиције да изједначи резултат.

Италија смањује на 2:1

Ево казне за Србију, Италија смањује на 2:1 преко Канеле, и сада су Италијани имали играча више, а Митровић не успева да заустави ударац.

5' - Одличан старт Србије, 2:0!

Први играч више за Србију, али се наши нису добро снашли. Потом Митровић брани ударац Италијана при нападу ривала када су они имали играча више.

Али онда Лазић успева да повиси на 2:0 у наредном нападу, када је опет била ситуација играч више.

3' - Србија води 1:0

Рашовић и Марцијали у прва два минута отварају меч са по једним промашајем, а први гол постиже Никола Јакшић, капитен Србије, после три минута игре!

Почела је утакмица!

Први напад има Италија након бржег пливања.

Црна Гора није успела - Грчка у полуфиналу

У првом четвртфиналном сусрету, Грчка је савладала Црну Гору 10:9 у неизвесном мечу и сада ће они чекати победника дуела Италија - Србија.

А тај меч само што није почео...

Како је Србија до сада играла?

Србија је турнир у Фукуоки почела поразом од Шпаније 14:16, због чега је остала без реалних шанси за прво место у групи и директан пласман у четвртфинале.

Ипак, то је исправљено победама над Јужном Африком (30:5) и Црном Гором (17:15 након петераца). У осмини финала је ред дошао на Јапан, а "делфини" су славили са сигурних 16:10.

Италија је за то време у групи Б уписала три победе - над Француском 13:6, Канадом 24:6 и Кином 18:5.